Muzycy z Santander Orchestra w teledysku z Anią Szarmach oraz na scenie Festiwalu Wodecki Twist

Projekt Santander Orchestra, kojarzący się głównie z muzyką klasyczną czy jazzową, w edycji 2020 został skierowany na nowe tory – otworzył się na muzykę rozrywkową. W tym roku artyści zapraszają do obejrzenia teledysku „Wodecki by Santander Orchestra & Ania Szarmach” oraz koncertu online „Dobrze, że jesteś” – wirtualnej edycji Wodecki Twist Festiwal.

Z połączenia symfonicznego brzmienia orkiestry z dynamicznym brzmieniem big bandu powstał unikatowy utwór – młodzi muzycy z Santander Orchestra wspólnie z Anią Szarmach oraz zespołem wykonali nowe, współczesne wersje trzech kultowych przebojów Zbigniewa Wodeckiego. To muzyczny hołd dla legendy polskiej piosenki, ale też odpowiedź na powrót brzmień muzyki lat 80. i 90.

Chcieliśmy zagrać utwory, które są znane każdemu pokoleniu, dlatego sięgnęliśmy po twórczość Zbigniewa Wodeckiego. Specjalne aranżacje na tę okazję przygotował Grzegorz „Jabco” Jabłoński. Powstał medley trzech piosenek artysty: „Zacznij od Bacha”, „Nauczmy się żyć obok siebie” oraz „Rzuć to wszystko co złe”

Agnieszka Glińska-Pytlarz

menedżer zespołu sponsoringu w Santander Bank Polska

Autorzy projektu przygotowali też teledysk, który został nakręcony podczas wyjątkowych, mobilnych koncertów plenerowych, zagranych na barce oraz na dachu wycieczkowego autobusu double decker w różnych częściach Warszawy. Muzycy wystąpili m.in. na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. Wideo można obejrzeć na stronie

W tym roku nie mogliśmy zrealizować trasy koncertowej w wybranych miastach w Polsce, ale podjęliśmy się realizacji projektu w plenerze, pamiętając o ograniczeniach związanych z sytuacją epidemiologiczną. To wyjątkowy rok, w którym większość z nas spędziła czas w domach, często w odosobnieniu. Wszyscy potrzebujemy interakcji na żywo, spotkań z innymi i tworzenia pozytywnych wspomnień. Chcieliśmy dać ludziom odrobinę radości. Dlatego też pojawił się pomysł zagrania minikoncertów na żywo, wyjścia poza schematy i pokazania, że zamknięcie sal koncertowych nie stanowi bariery dla muzyki, która działa kojąco na nasze samopoczucie

Agnieszka Glińska-Pytlarz

menedżer zespołu sponsoringu w Santander Bank Polska

Projekt powstał przy współpracy Ani Szarmach, Grzegorza „Jabco” Jabłońskiego, agencji Rebelia Media oraz Santander Bank Polska. W składzie zespołu Ani Szarmach znaleźli się m.in.: David ‚Fingers’ Haynes – perkusista nominowany do nagrody Grammy w 2008 r., który występował z wieloma międzynarodowymi artystami, m.in. Prince’m, Steviem Wonder’em czy Frankiem Ocean oraz Envee – polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny i DJ.

W kolejnym etapie projektu, dzięki współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Wodeckiego muzycy z Santander Orchestra wystąpią podczas koncertu „Dobrze, że jesteś” – 3. edycji Wodecki Twist Festiwal 2020 online, towarzysząc orkiestrze Tomasza Szymusia. Na festiwalowej scenie pojawią się również m.in.: Kuba Badach, Ania Rusowicz i Natalia Kukulska. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, 27 września na kanale YouTube Fundacji Zbigniewa Wodeckiego oraz w serwisie player.pl. Santander Bank Polska jest partnerem tego wydarzenia.

Nie są to jedynie działania, które zaplanowano na tegoroczną edycję projektu Santander Orchestra. Już w październiku na kanale YouTube Santander Bank Polska pojawią się pierwsze podcasty w ramach Akademii Santander Orchestra – tematycznie związane z muzyką, ale adresowane nie tylko do muzyków. Jako pierwszy pojawi się odcinek dotyczący edukacji muzycznej dzieci.