poMOC jest w nas. Santander Bank Polska przekazał pomoc ośrodkom onkologii dziecięcej

Wspólnie ze swoimi klientami, ofiarowaliśmy 200 tys. zł. na pomoc 10 polskim dziecięcym ośrodkom onkologicznym. W akcji „poMOC jest w nas” wzięło udział 613 tys. klientów banku, realizując ponad 3 mln transakcji BLIK.

W akcji Santander Bank Polska przekazywał 5 gr od każdej transakcji BLIKIEM. Klienci mogli także wpłacać środki na ten cel na konto Fundacji Santander Bank Polska. Dzięki codziennemu bankowaniu i dobrowolnym wpłatom klientów Santander Bank Polska, do wybranych ośrodków onkologicznych dla dzieci w Polsce, trafiło 200 tys. zł na zakup niezbędnego sprzętu medycznego do codziennej diagnostyki najmłodszych pacjentów.

– Chcemy i umiemy się dzielić z potrzebującymi. Systematycznie organizujemy akcje pomocowe, do których zapraszamy naszych klientów. Bardzo im za to dziękujemy., W tym roku już po raz drugi zaangażowaliśmy się w akcję społeczną. W pierwszej – wspólnie przekazaliśmy ponad 5 mln zł na walkę z pandemią. Jesteśmy dumni z tego, że przy drugiej akcji mogliśmy wesprzeć tak niezwykle ważny temat, jakim jest pomoc w leczeniu nowotworów wieku dziecięcego

Anna Kaczmarek

dyrektor departamentu klienta indywidualnego w Santander Bank Polska.

Akcja trwała od 14 września do 5 października 2020. W tym czasie bank z każdej, darmowej dla klienta, transakcji BLIKIEM (m.in. przelewy na telefon, wypłaty z bankomatu, zakupy przy użyciu BLIK), przekazywał pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla 10 polskich dziecięcych ośrodków onkologicznych.

W akcji wzięło udział 613 tys. klientów, którzy blikujac i wpłacając środki zebrali na pomoc szpitalom 200 tys. zł. Wszystkie te środki trafia do 10 szpitali i ośrodków onkologii dziecięcej na zakup niezbędnego sprzętu dla małych pacjentów

Marzena Atkielska

prezes Fundacji Santander Bank Polska.

To kolejna po „Podwójnej mocy pomagania” akcja, do której zaprosiliśmy swoich klientów. Wtedy we wspólną pomoc włączyło się ponad 15 tys. osób i  w efekcie do polskich szpitali trafiło ponad 5 mln zł na zakup odpowiedniego sprzętu i środków ochronnych do walki z Covid-19.