Wygraliśmy razem! Włączenie operacyjne wydzielonej części DB Polska stało się faktem!

W piątek tj. 9 listopada 2018 roku, w Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowano podwyższenie kapitału zakładowego Santander Bank Polska S.A. związane z podziałem Deutsche Bank Polska S.A. i tym samym zakończył się prawny etap jego podziału. Mieliśmy jedynie 72 godziny na migrację danych Klientów i zrealizowanie fuzji operacyjnej.

Z myślą o wygodzie Klientów zdecydowaliśmy się na nowatorskie podejście do transakcji. Po raz pierwszy na polskim rynku bankowym połączenie prawne, operacyjne i zmiana oznaczenia placówek, odbyły się w jeden weekend tj. 9 -11 listopada 2018 r. Jesteśmy prekursorami tego rozwiązania. Dzięki rocznym przygotowaniom i zaawansowanym pracom oraz zaangażowaniu ponad 1900 pracowników obu instytucji proces przebiegł sprawnie i zakończył się sukcesem.

Do Santander Bank Polska  S.A. dołączyło prawie 400 tys. klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych. Transakcja objęła również Klientów domu maklerskiego DB Securities.

Zmiany nie zwiększyły, dla Klientów, kosztów obsługi posiadanych produktów bankowych, a jednocześnie Klienci zyskali dostęp do nowoczesnych usług, i produktów oferowanych przez Santander Bank Polska S.A.

72 godziny tyle trwała pierwsza w Polsce fuzja prawna i operacyjna

ponad 1 900 – tyle osób było  zaangażowanych w projekt

2 200 nowych pracowników, którzy dołączyli do Santander Bank Polska S.A.

113 o tyle zwiększyła się liczba placówek Santander Bank Polska S.A.

prawie 400 tys. nowych klientów  w Santander Bank Polska S.A.