Rusza kolejna edycja bezpłatnych kursów językowych Santander Bank Polska i British Council

Program jest przygotowany z myślą o wszystkich osobach pełnoletnich, które mieszkają w Polsce. Będzie to pierwsza tak duża rekrutacja. W najnowszej edycji programu Santander Bank Polska i British Council przygotowano aż 10 000 miejsc.

Według rankingu EF EPI (English Proficiency Index), Polska obecnie znajduje się na 13. miejscu na 111 badanych krajów, w których mieszkańcy najlepiej posługują się językiem angielskim. Ale jeszcze kilka lat temu, bo w 2016 roku, gdy Główny Urząd Statystyczny sprawdzał naszą znajomość języków obcych, wyniki nie były tak dobre. Ponad dwie trzecie osób w wieku 18-69 lat deklarowało znajomość jakiegokolwiek języka obcego, jednak u większości był to poziom podstawowy. Najwięcej osób deklarowało znajomość języka angielskiego, którym potrafiło posługiwać się, w różnym stopniu zaawansowania, prawie 44% dorosłych Polaków.

Santander Bank Polska we współpracy z British Council prowadzi nabór na kolejną edycję Stypendium Językowe Santander | Angielski i IELTS z British Council. Jest to jedno z wielu działań mających na celu wsparcie edukacji i zaangażowania społecznego, które bank prowadzi od ponad 10 lat w ramach Santander Universidades.

Naszą misją jest wspieranie polskiego społeczeństwa w rozwoju i promowanie idei ciągłego uczenia się. Nasze kursy językowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Liczba aplikacji na poprzednią edycję przerosła nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się zwiększyć dostępne miejsca aż dziesięciokrotnie.

Wojciech Leśniewski

dyrektor Santander Universidades w Polsce

Najnowszy projekt oferuje 10 000 miejsc na bezpłatny kurs języka angielskiego online, który koncentruje się na rozwoju praktycznych umiejętności. Stopień zaawansowania kursu dostosowany jest do uczestników i odbywa się na poziomach od A1 do C1. Najlepsi stypendyści w ostatnim etapie programu będą mogli przystąpić do testu IELTS, którego koszt w 100% pokryje Santander Bank Polska.

  • 10 000

    miejsc na bezpłatny kurs języka angielskiego

  • 100%

    kosztu pokryje Santander Bank Polska

Za realizację projektu i wysoki poziom merytoryczny odpowiada British Council. Jest to ceniona instytucja reprezentująca Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej oraz edukacyjnej, z nastawieniem na naukę języka angielskiego.

Mimo, iż Polska plasuje się bardzo wysoko w rankingach oceniających znajomość angielskiego, młodzi ludzie często deklarują, że nie czują się wystarczająco przygotowani językowo do międzynarodowych wyzwań. Znajomość języka angielskiego to umiejętność, która otwiera wiele drzwi, poszerza perspektywy i pozwala sięgnąć po lepszą przyszłość. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy współpracować z Santander Bank Polska przy tym światowej klasy projekcie i wspólnie wspierać rozwój Polaków i Polek

Colm McGivern

Dyrektor British Council w Polsce

Projekt składa się z 3 Etapów:

10000 osób otrzyma dostęp do interaktywnej platformy English Online Self-Study z 4-oma webinariami Live25 miesięcznie

nauczycielami British Council i 4 webinaria Live25 miesięcznie

IELTS – 125 osób, wyłonionych spośród uczestników etapu II programu otrzyma dostępu do materiałów dydaktycznych Road to IELTS przygotowujących do zdania testu IELTS oraz 100% dofinansowania do opłaty za testu IELTS.

Projekt kierowany jest do wszystkich osób mieszkających w Polsce, które ukończyły 18 lat. Aplikacje można składać do 14 maja 2023 roku na stronie https://app.becas-santander.com/pl/program/bc-ielts-2023