Złoty Listek CSR POLITYKI po raz trzeci dla Santander Bank Polska

Kolejny rok z rzędu Santander Bank Polska otrzymał najwyższe wyróżnienie w zestawieniu Listki CSR POLITYKI. Złoty Listek to odznaczenie przyznawane firmom, dla których zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategicznych działań w biznesie i w relacjach z interesariuszami. Wyróżnione w ten sposób organizacje opierają swoje działania na najlepszych lokalnych oraz globalnych praktykach zarządczych i stosują międzynarodowe standardy.

Bank znalazł się również w gronie 8 firm wyróżnionych w specjalnej kategorii „Firmy na rzecz Ukrainy i uchodźców”. Doceniono organizacje, które wykazują się inicjatywą, zaangażowaniem, wolontariatem pracowniczym, specjalnymi usługami oraz pomocą rzeczową. Pod uwagę brane były praktyki, które mają charakter długofalowy, a nie jednorazowy.

Listki CSR Polityki to zestawienie, które przygotowuje redakcja tygodnika Polityka we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W 2023 roku, już po raz dwunasty, zostały przyznane wyróżnienia. Otrzymały je te organizacje, które stosują się do wymogów regulacyjnych ESG, wdrażają najlepsze praktyki w celu ochrony środowiska naturalnego, wspierają lokalne społeczności oraz przestrzegają zasad ładu korporacyjnego.

W tegorocznej edycji zestawienia organizatorzy otrzymali 127 zgłoszeń. Spośród nich aż 105 firm zdobyło wyróżnienia. Złoty Listek CSR POLITYKI trafił do 24 firm, Srebrny Listek do 35, a Biały Listek do 46. Oceny przyznano na podstawie analizy opartej na wypełnionej przez firmy ankiecie, opracowanej według wytycznych normy dotyczącej podstawowych zasad społecznej odpowiedzialności ISO 26000 oraz w stosunku do Europejskich Standardów Raportowania Zrównoważonego Rozwoju i najnowszych trendów ESG. Oznacza to, że ponad 80 proc. firm, które wypełniły ankietę, podejmuje już konkretne działania, dzięki którym stopniowo wprowadzają swoje organizacje na ścieżkę zrównoważonego rozwoju.

W tym roku po raz drugi organizatorzy nagrodzili dodatkowymi Zielonymi Listkami POLITYKI firmy, które wyróżniają się działaniami dążącymi do neutralności klimatycznej.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie zestawienia.