Dziewiąta edycja Targów CSR za nami

W tym roku Santander Bank Polska był partnerem głównym dziewiątej edycji Targów CSR organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Impreza odbyła się 25 maja w Warszawie. Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia była triada: Klimat – Rozwój – Biznes.

Obejrzyj film z targów:

Na stoisku Santander Bank Polska można było zapoznać się z działaniami Fundacji Santander, poznać programy stypendialne Santander Universidades i dowiedzieć się więcej o działaniach banku na rzecz tworzenia inkluzywnego miejsca pracy.

Podczas części konferencyjnej targów bank patronował blokowi tematycznemu „Klimat”. Case study na temat zrównoważonych papierów dłużnych przedstawił @Kamil Witkowski – dyrektor ds. finansowania strukturalnego w Departamencie Rynków Kredytowych Santander Bank Polska. Ciekawym punktem konferencji była dyskusja pt. „Rola instytucji finansowych we wspieraniu transformacji klimatycznej i dojściu do net-zero”. Wzięli w niej udział:

  • Katarzyna Szwarc – Pełnomocniczka Ministra Finansów ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego w Ministerstwie Finansów
  • Piotr Borawski – Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu
  • Maciej Tarnawski – Dyrektor Zarządzający, Santander Bank Polska S.A.

Podczas targów na stoisku Santander Bank Polska uczestnicy wydarzenia wypili 321 kubków kawy i otrzymali 250 sadzonek kwiatów. A w specjalnie przygotowanym quizie wzięło udział 1 035 osób.