Santander Bank Polska otrzymał tytuł Projekt Fintech 2022

Bank został wyróżniony za wprowadzenie rozwiązania umożliwiającego dystrybucję środków pomocowych dla uchodźców z Ukrainy z wykorzystaniem czeku BLIK.

To jedna z sześciu fintechowych nagród przyznawanych przez serwis Cashless w ramach Cashless Fintech Evening 2022 i premiery Mapy polskiego fintechu. Tytuł otrzymuje tradycyjna instytucja finansowa za najciekawsze przedsięwzięcie fintechowe wprowadzone w ostatnich miesiącach.

Nagrodę w umieniu Santander Bank Polska odebrali Katarzyna Markowska, specjalistka bankowości transakcyjnej i Łukasz Gabler, menedżer ds. public policy.

UNHCR szukał rozwiązania na dostarczenie gotówki dla ukraińskich uchodźców. Zaproponowaliśmy czeki BLIK, jeden z najbardziej innowacyjnych produktów oferowanych przez Bankowość Transakcyjną. Rozwiązanie to zostało wdrożone w banku kilka lat temu i było dedykowane dla wąskiej populacji klientów. Dzisiaj prowadzimy rozmowy z kilkunastoma organizacjami humanitarnymi, które również chcą wspierać ukraińskich uchodźców i chcieliby do tego wykorzystać nasze rozwiązanie. Jesteśmy jednym bankiem na rynku, który posiada czeki BLIK dla klientów biznesowych. Bardzo cieszę się, że nasze działania zostały docenione przez Cashless. To duże wyróżnienie dla całego zespołu, który pracował przy projekcie. Czasami jest tak, że mamy gotowe rozwiązania, które muszą zaczekać na swój moment. W tym przypadku wykorzystaliśmy je w szczytnym celu, z czego jesteśmy bardzo dumni – skomentowała Katarzyna Markowska.