Santander Bank Polska partnerem wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit

7 i 8 czerwca w Warszawie obyło się najbardziej prestiżowe i największe wydarzenie dla kobiet zainteresowanych współczesnymi technologiami. Santander Bank Polska był partnerem tej imprezy. Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia:

  
  
Perspektywy Women in Tech Summit 2022 gościło ponad 10 000 uczestniczek i uczestników z 73 krajów. Adresatkami imprezy są studentki, kobiety stojące u progu kariery zawodowej, profesjonalistki, naukowczynie, aktywistki, liderki, startuperki oraz wszystkie kobiety zainteresowane technologiami, które chcą zainspirować się, zdobyć wiedzę i dołączyć do zmian zachodzących we współczesnym świecie.

Najważniejszymi tematami tegorocznego Perspektywy Women in Tech Summit 2022 były: metaverse, sztuczna inteligencja w jej najnowszych i najbardziej praktycznych odsłonach, blockchain, cyberbezpieczeństwo, technologie proklimatyczne, deep tech, 5G i chmura.

Uczestniczki mogły wysłuchać ok. 500 prelegentek i prelegentów na trzech scenach. Odbyło się 80 warsztatów, 500 sesji mentoringowych i targi pracy (Career Expo) gromadzące firmy i instytucje, którym szczególnie zależy na zatrudnianiu kobiet. Podczas konferencji można było uczestniczyć także w serii kilkunastu wieczornych spotkań w firmach (Tech Warsaw Welcomes), seminarium naukowym dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz Wielkiej Celebracji Kobiet w TECH&IT – wieczornej imprezie z wręczeniem tytułów TOP10 Kobiet w Sztucznej Inteligencji.

Eksperci Santander Bank Polska, którzy brali udział w wydarzeniu to łącznie 23 osoby: prelegentka, 3 trenerów prowadzących warsztaty, 2 tech talk speakerów, 1 meet us speaker, 5 mentorek i 10 osób w roli wystawcy na stosiku. Dzielili się oni swoją wiedzą, umiejętnościami zarówno podczas prelekcji jak i na stoisku, które odwiedziło ponad 1500 osób.