Santander Universidades i British Council rekrutują na stypendia językowe

5000 osób z całego świata może ubiegać się o stypendium Santander| Online English Courses – British Council, które pozwoli znacząco podnieść kompetencje zawodowe w znajomości języków obcych.

Grupa Santander, która od 10 lat realizuje w Polsce program Santander Universidades, kontynuuje działania wspierające edukację i szkolnictwo wyższe, a zwłaszcza szkolenia językowe postrzegane jako kluczowy czynnik zwiększenia szans na rynku pracy. Za pośrednictwem Santander Universidades, we współpracy z British Council, Santander uruchamia nową edycję programu Stypendia językowe Santander| Online English Courses – British Council.

Do zdobycia jest 5000 stypendiów, o które ubiegać mogą się wszystkie osoby pełnoletnie z 13 krajów: Argentyna, Niemcy, Chile, Brazylia, Meksyk, USA, Hiszpania, Peru, Kolumbia, Portugalia, Polska, Wielka Brytania i Urugwaj.

Aby ułatwić uczestnikom udział w zajęciach w trakcie pandemii, cały program realizowany jest przez Internet. Rekrutacja odbywa się online na stronie https://app.becas-santander.com/pl/program/becas-santander-idiomas-online-english-courses-2022-british-council i trwa do 29 marca 2022 r.

Kursy są przyjazne dla użytkownika i intuicyjne. Było to dla mnie niezwykle przydatne doświadczenie, dzięki któremu łatwiej mi rozmawiać po angielsku. Było też sporo zadań gramatycznych. Polecam serdecznie, kurs bardzo przypadł mi do gustu.

Alicja Kanik

uczestniczka poprzedniej edycji Stypendium Językowego Santander

Dostępnych jest pięć poziomów szkolenia, od poziomu początkującego (A1) do poziomu zaawansowanego (C1), a kandydaci są podzieleni na grupy zgodnie z ich aktualną znajomością języka angielskiego. Każdy program szkoleniowy trwa 12 tygodni – od kwietnia do lipca, i obejmuje 12 sesji online z nauczycielami z British Council oraz 48 godzin zajęć na platformie e-learningowej. Celem stypendium jest poprawa umiejętności pozwalających na zdobycie zatrudnienia i zwiększenie szans beneficjentów na dostęp do międzynarodowego rynku pracy.

Po pomyślnym ukończeniu kursów uczestnicy otrzymają certyfikat językowy od British Council, potwierdzający poziom znajomości języka angielskiego.

Jednym z naszych celów jest podnoszenie szans na zatrudnienie młodych ludzi poprzez szkolenia z umiejętności i kompetencji interdyscyplinarnych, takich jak języki obce. W związku z ogromnym zainteresowaniem programem w poprzednim roku, po raz kolejny postanowiliśmy uruchomić nową edycję stypendiów organizowanych wraz z British Council.

Wojciech Leśniewski

dyrektor Santander Universidades