Santander Bank Polska – bank, który pomaga

Cel 3 - Dobre zdrowie i jakość życia
Cel 4 - Dobra jakość edukacji
Cel 8 - Wzrost gospodarczy i godna praca
Cel 9 - Innowacyjność, przemysł, infrastruktura
Cel 11 - Zrównoważone miasta i społeczności

Z najnowszych badań wynika, że 77% konsumentów oczekuje od firm wsparcia w czasie kryzysów, 73% respondentów uważa, że powinny się zaangażować w rozwiązywanie problemów społecznych i ekologicznych*. Coraz więcej przedstawicieli sektora finansowego, wśród nich Santander Bank Polska, organizuje i wspiera inicjatywy, które dotykają ważnych społecznie problemów.

Marzenie o studiach za granicą, globalna pandemia czy też wymagający remontu oddział szpitalny – to tylko kilka przykładów sytuacji, w których aktywnie pomaga Santander Bank Polska. Bank angażuje się we wspieranie obszarów ważnych dla społeczeństwa i społeczności lokalnych poprzez liczne inicjatywy, nie tylko finansowe, ale także takie, które wymagają udziału pracowników – wolontariuszy.

Wsparcie ochrony zdrowia

Dbanie o zdrowie i wspieranie medyków w ich codziennej pracy są nam szczególnie bliskie. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat wszyscy mieliśmy okazję się przekonać, że wspólnymi siłami możemy zdziałać znacznie więcej niż samodzielnie. Wychodząc z tego założenia, na początku pandemii COVID-19 zorganizowaliśmy wśród klientów i pracowników zbiórkę charytatywną pod hasłem „Podwójna moc pomagania”, w której bank podwoił zebraną kwotę i łącznie przekazał szpitalom na walkę z koronawirusem 5 mln złotych. Po sukcesie tej akcji przeprowadziliśmy kolejną, na takich samych zasadach, ale z nowym celem – wsparciem oddziałów psychiatrii dziecięcej. Nasi klienci za każdym razem pokazują, że mają wielkie serca i potrafią razem zdziałać bardzo wiele.

Marzena Atkielska

prezes Fundacji Santander

Oprócz akcji Podwójna Moc Pomagania, bank prowadzi także „Klub Płomyka”, którego celem jest poprawa warunków w szpitalach dziecięcych i domach dziecka, m.in. poprzez remonty sal czy pokojów zabaw.

Samorozwój i zwiększanie szans na rynku pracy

Zaangażowanie banku w pomoc klientom nie ogranicza się jedynie do wsparcia finansowego w trudnych sytuacjach. Grupa Santander realizuje program Santander Universidades, który obejmuje liczne stypendia krajowe i międzynarodowe, zarówno dla studentów, absolwentów, pracowników akademickich jak i osób, które są zainteresowane rozwojem swoich kompetencji zawodowych. Dotychczas można było aplikować do programów stypendialnych współorganizowanych m.in. przez Yale, MIT czy British Council.

Obecnie Santander Universidades rozpoczyna rekrutację do nowego programu, we współpracy z University of Pennsylvania. Stypendystami mogą zostać osoby, które skończyły 18 lat i chcą płynniej posługiwać się biznesowym językiem angielskim. Stypendia są przeznaczone dla mieszkańców Polski, Niemiec, Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii, Hiszpanii, Meksyku, Peru, Urugwaju, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Kurs online, dostępny na platformie e-learningowej UPenn, będzie obejmował zarówno ćwiczenia indywidualne, jak i zajęcia grupowe – rozmowy, komentarze oraz sesje pytań i odpowiedzi, a także mentoring międzynarodowych ekspertów.

Język angielski, jest często podstawowym warunkiem zdobycia pracy i rozwijania kariery w środowisku, które szybko staje się coraz bardziej cyfrowe i międzynarodowe. Wierzymy, że rozwój profesjonalnego języka angielskiego oraz certyfikat prestiżowej zagranicznej uczelni pomoże uczestnikom wyróżnić się w procesach rekrutacji. Widzimy ogromne zainteresowanie Stypendiami Językowymi Santander Universidades, dlatego uruchamiamy kolejny projekt, do którego zapraszamy nie tylko studentów – ale każdego kto jest zainteresowany rozwojem swoich kompetencji

Wojciech Leśniewski

dyrektor programu Santander Universidades w Polsce

Pięciotygodniowy kurs, który rozpocznie się w styczniu 2022 r., będzie prowadzony przez wydział Programów Języka Angielskiego Uniwersytetu w Pensylwanii. Wnioski można składać do 23 listopada przez platformę becas-santander.com