Finał programu „MOCne w Biznesie” – przedsiębiorcze kobiety nagrodzone grantami

Santander Bank Polska i Polska Fundacja Przedsiębiorczości wyłonili zwyciężczynie konkursów na granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu. Podczas gali kończącej program „MOCne w Biznesie” wręczono dziesięć grantów, a także trzy nagrody w postaci wsparcia inwestorów.

Grantami rozwojowymi o wartości 11 tys. zł każdy wyróżniono 10 kobiet, które przedstawiły najlepsze biznesplany. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na dowolny cel związany z rozwojem kompetencji potrzebnych do prowadzenia firmy. W drugim konkursie nagrodzono 3 przedsiębiorczynie, które przedstawiły najciekawsze propozycje biznesowe. Każda z laureatek otrzymała możliwość dokapitalizowania projektu biznesowego w wysokości do równowartości złotowej 50 tys. euro.

Przedsiębiorcy to siła polskiej gospodarki. Zawsze innowacyjni, energiczni, dopasowują się do każdej sytuacji. W projekcie Mocne w biznesie zachęciliśmy przedsiębiorczynie do sięgnięcia po granty, dając im realne wsparcie w drodze do własnego biznesu, inspirację i motywację. Duże zainteresowanie pokazuje, że udało nam się to świetnie.

Arkadiusz Przybył

Wiceprezes Zarządu Santander Bank Polska S.A.

„MOCne w Biznesie” to inicjatywa, której celem jest wsparcie i aktywizacja kobiet w rozwoju zawodowym i zakładaniu firm. W cyklu 10 webinarów wzięło udział prawie 4 tys. kobiet.

Spodobała mi się sama idea projektu, warsztaty, które były organizowane z silnymi kobietami i osobowościami. I przede wszystkim jestem bardzo dumna, że nasz biznesplan się spodobał, bo my bardzo mocno wierzymy w to, co robimy i wierzymy w sukces naszego przedsięwzięcia, więc świetnie było usłyszeć, że jesteśmy w stanie przekonać także kogoś innego.

Iwona Połóg

otrzymała wsparcie inwestorskie za innowacyjny biznesplan firmy z branży IT i turystycznej dotyczący aplikacji do organizacji wyjazdów grupowych

Podczas warsztatów uczestniczki dostały wiele wskazówek oraz narzędzi wspierających prowadzenie firmy. W webinarach w roli prelegentek wystąpiły m.in. Sara Koślińska – CEO Limitless, Anna Orska – założycielka i właścicielka marki biżuterii ORSKA, a także znana dziennikarka Dorota Wellman.

Szczególnie dobrze wspominam wykład Anny Orskiej czy Marty Lech-Maciejewskiej, blogerki i właścicielki marki Spadiora. Jeśli chodzi o Santander Bank Polska i Polską Fundację Przedsiębiorczości, to uczestniczę w różnych kursach. Ostatnio brałam także udział w inicjatywie Santandera MBA Essentials, organizowanej wspólnie z London School of Economics. To był taki wstęp do Executive MBA i dał mi zupełnie inne podejście do finansów, do tego, jak zarządzać firmą. Dlatego teraz, wykorzystując pieniądze z grantu przeznaczone na rozwój, chcę się zapisać na pełen kurs MBA, który pomoże mi w prowadzeniu firmy.

Michalina Wilkowska

nagrodzona grantem rozwojowym za biznesplan wydawcy gier planszowych o charakterze edukacyjnym

Lista laureatek znajduje się na santander.pl/mocnewbiznesie.

Partnerami programu „MOCne w Biznesie” są Her Impact oraz Forbes Woman.