V Charytatywny Bieg Północny Pomaga już za nami

24 września odbył się wirtualny bieg charytatywny Północny Pomaga 2022 który organizowała Fundacja Santander. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 7,4 km. Mogli go przebyć biegiem, spacerem, rowerem lub na rolkach. W wydarzeniu można było wziąć udział także online.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z biegu w Gdańsku:

W tegorocznej edycji w biegu udział wzięły 2232 osoby – pracownicy Santander Bank Polska, ich rodziny i przyjaciele. Celem akcji jest wsparcie budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku.

Dochód z V Biegu Charytatywnego Północny Pomaga (75  tys. zł.) Fundacja Santander przekazała na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. To miejsce, które zapewni opiekę chorym dzieciom oraz dorosłym, a ich rodzinom – często przemęczonym i wypalonym – da chwile wytchnienia. Prace budowlane trwają od wiosny 2022, a przekazanie do użytku planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Fundacja Santander już po raz piąty zorganizowała bieg dla gdańskiej Fundacji Hospicyjnej. W czterech poprzednich edycjach wzięły udział 4623 osoby i udało się zebrać 227 tys. zł.