Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Mecenat kultury

Santander Orchestra

Santander Orchestra to projekt edukacyjny dla młodych muzyków, łączący praktykę muzyczną na najwyższym poziomie z zajęciami dodatkowymi zazwyczaj pomijanymi w tradycyjnym kształceniu.  W ramach Santander Orchestra studenci i absolwenci szkół muzycznych, oprócz warsztatów ze światowej sławy muzykami mogą wziąć udział w wykładach teoretycznych dotyczących zarządzania finansami, zarządzania wizerunkiem, public relations oraz z zakresu social media.

3 odsłony Santander Orchestra w 2018 roku:

 • 1. odsłona
  3 koncerty symfoniczne – w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

 • 2. odsłona
  Akademia Santander Orchestra – cykl 7 warsztatów ze światowej sławy muzykami z wybranego instrument.

 • 3. odsłona
  Warsztaty muzyczne Santander Orchestra, podczas których przeprowadzano testy słuchu, dające okazję do sprawdzenia predyspozycji słuchowych dzieci w przedziale wiekowym 5-12 lat. Wykwalifikowani specjaliści sprawdzali umiejętności wymagane przy aplikowaniu do szkół muzycznych, rozpoznawania tonacji durowych i molowych, pamięci melodycznej, pamięci rytmicznej, rozpoznawania wysokich i niskich tonów, rozpoznawania liczby dźwięków granych jeden po drugim oraz liczby dźwięków granych jednocześnie.

  Uczestnicy warsztatów muzycznych Santander Orchestra często po raz pierwszy w życiu mieli możliwość zapoznania się z bliska z wyglądem instrumentów klawiszowych. Dzięki możliwości uczestnictwa w wydarzeniu oswajali się również ze stresującą sytuacją wzięcia udziału w egzaminach wstępnych do szkół muzycznych. W czasie trwania testów słuchu dzieci oczekujące na swoją kolej brały udział w zajęciach rytmicznych. Rodzice mieli okazję uczestniczyć w wykładach omawiających korzyści wynikające z kształcenia muzycznego prowadzonych przez wybitnych specjalistów.

Łącznie w warsztatach muzycznych Santander Orchestra zorganizowanych w 4 miastach w Polsce (Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Konin i Kluczbork) wzięło udział 241 osób. Dotarliśmy do społeczności lokalnych w miejscach, gdzie do tej pory projekt nie był realizowany.

W marcu 2018 roku zorganizowaliśmy również trzy koncerty Santander Orchestra podczas 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena pod batutą Lawrence’a Fostera – Dyrektora Artystycznego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich pianistów młodego pokolenia Łukaszem Krupińskim (w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina). Repertuar koncertów wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncerty zgromadziły łącznie 2541 słuchaczy.