Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Zielone budynki

Nowy biurowiec Santander Bank Polska we Wrocławiu

Przy ulicy Robotniczej 11 we Wrocławiu powstał nowoczesny, ekologiczny budynek banku Santander, do którego w 2018 roku przeprowadzili się pracownicy z pięciu innych lokalizacji banku we Wrocławiu. Więcej o tej inwestycji i zastosowanych w niej rozwiązaniach proekologicznych pisaliśmy w ubiegłorocznym raporcie.

Budynek w czerwcu 2018 uzyskał certyfikat LEED Gold, a także otrzymał tytuł najbardziej zaawansowanego technologicznie budynku biurowego 2018 roku.

Certyfikowane biura i oddziały

  • Od 2018 roku niemal połowa naszych pracowników pracuje w budynkach certyfikowanych ekologicznie.

31 Oddziałów banku zostało zmodernizowanych w roku 2018. Modernizacje wpływają nie tylko na relacje z klientami i poprawiają komfort pracy, ale również są przyjazne środowisku. Materiały używane do wykańczania wnętrz nie zawierają szkodliwych substancji lotnych, a wszystkie elementy drewniane posiadają certyfikat FSC – potwierdzający użycie drewna tylko z legalnych źródeł. Każda z placówek otrzymuje nowe urządzenia klimatyzacyjne inwenterowe (dopasowujące swoje działanie do aktualnych potrzeb optymalizując przy tym energochłonność)  oraz oświetlenie wewnętrzne oparte wyłącznie na technologii LED. Stosujemy również wentylację z rekuperacją. Dzięki rekuperacji odzyskujemy ciepło w budynkach, dostarczamy czyste powietrze naszym klientom i pracownikom, a także uzyskujemy oszczędności na ogrzewaniu pomieszczeń.