Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Zielone Produkty

Leasing 100% na samochody elektryczne

Przedsiębiorcom, którzy chcą zainwestować w auta o napędzie elektrycznym, zaoferowaliśmy od połowy marca 2018 roku produkt Eko Leasing z ofertą leasingu 100 proc. Klienci, którzy zdecydują się na to finansowanie auta elektrycznego w Santander Leasing, mogą skorzystać z promocyjnej oferty leasingu 100 proc., co oznacza brak kosztów odsetkowych nawet przez okres 36 miesięcy.

Santander Leasing jest pionierem w obszarze finansowania samochodów elektrycznych w Polsce. Już w 2010 r., jeszcze jako BZ WBK Leasing, była pierwszą firmą leasingową w naszym kraju, która wprowadziła finansowanie tego segmentu pojazdów. Obecnie spółka proponuje klientom kompleksową ofertę obejmującą wszystkich polskich dealerów oferujących auta z napędem w pełni elektrycznym. Finansowanie aut elektrycznych to jeden z elementów strategii banku zakładającej coraz silniejsze zaangażowanie w działania proekologiczne.

10 nowych elektrobusów dla MZA

Na początku 2018 roku na ulice Warszawy wyjechało 10 nowych elektrycznych autobusów. To wynik umowy zawartej 18 lipca 2017 roku pomiędzy Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie a konsorcjum firm Solaris Bus&Coach i Santander Leasing. Umowa dotyczyła dostarczenia i sfinansowania przez konsorcjum poprzez leasing finansowy 12-metrowych, elektrycznych autobusów miejskich Urbino 12 electric za ponad 30 mln zł.

Czy wiesz, że...?
  • Wyemitowaliśmy zielone obligacje o łącznej wartości 137,1 mln zł.
  • W 2018 roku w Polsce zarejestrowano 607 nowych elektrycznych samochodów osobowych, czyli o ponad 38 proc. więcej niż rok wcześniej.

Działania proekologiczne stają się coraz ważniejsze dla rosnącej grupy Polaków, w konsekwencji firmy i instytucje przykładają coraz większą wagę do działań nastawionych na rozwiązania proekologiczne. Jako Santander Leasing od lat wspieramy inwestycje przyjazne środowisku, aby przykładowo podać chociażby rozwój elektro-mobilności: od marca 2018 r. mamy promocyjną ofertę leasing 100 proc. na finansowanie aut elektrycznych, a wcześniej – w 2017 roku sfinansowaliśmy dziesięć elektrycznych autobusów dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Wspólnie z instytucjami międzynarodowymi, przede wszystkim EBOR, CEB, IFC, od wielu lat wdrażamy i obsługujemy programy finansowania dla polskich małych i średnich przedsiębiorców, wspierające modernizację przedsiębiorstw w kierunku wzrostu efektywności energetycznej, finansowania urządzeń służących do produkcji energii odnawialnej, zarządzania odpadami, zasobami wody oraz innych projektów związanych z ochroną środowiska naturalnego.  Programy te wspierają także tworzenie miejsc pracy, a także promocję biznesu prowadzonego przez kobiety.

Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający, Santander Leasing