Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Przedsiębiorczość

Stypendia Santander X dla aspirujących startupowców

W kwietniu 2019 roku Santander ogłosił nabór do międzynarodowego projektu stypendialnego dla przyszłych przedsiębiorców – TrepCamp Entrepreneurial Simulator 2019. Najlepszych 25 osób z całego świata, w tym 5 osób z Polski, otrzymało stypendium Santander X pokrywające koszty związane z kilkutygodniowym pobytem w największych ośrodkach innowacji na świecie, takich jak: Dolina Krzemowa, Nowy Jork, Londyn, Boston, Meksyk i San Diego. TrepCamp Entrepreneurial Simulator 2019 to projekt rozwojowy przeznaczony dla aspirujących startupowców. Pozwala uczestnikom, w ciągu kilku tygodni, nabyć bezcenne doświadczenia, które przedsiębiorcy często muszą zdobywać latami.

Więcej na temat projektu

AccelUp

W kwietniu 2019 roku Santander Bank Polska wraz z akceleratorem Accelpoint rozpoczął rekrutację startupów z sektora fintech. Już w czerwcu 2019 została zakończona pierwsza runda programu akceleracyjnego AccelUp łączącego dojrzałe startupy z obszarów fintech, insurtech oraz telco z globalnymi korporacjami. Wkrótce 12 startupów rozpocznie proces rozwoju w ścisłej współpracy z odbiorcami technologii: Santander Bank Polska, AXA Partners, Orange.

Uczestnicy programu otrzymują wsparcie finansowe w wysokości do 200 tys. zł oraz wsparcie business know-how w postaci 100 godzin konsultacji z wybitnymi ekspertami rynkowymi. Startupy będą też miały możliwość skorzystania z szerokiego zaplecza inwestycyjnego, w tym możliwość prezentacji przed globalnym funduszem Santander InnoVentures z Madrytu.

AccelUp to program typu non-equity, dzięki czemu po zakończeniu akceleracji całość udziałów pozostaje po stronie startupu. Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój „Programy Akceleracyjne”.

Więcej o projekcie

12

startupów rozpocznie proces akceleracji

Wsparcie przedsiębiorczych kobiet

Przedsiębiorcze kobiety łączą dwie bliskie nam wartości: przedsiębiorczość i różnorodność, dlatego wprowadzamy działania i rozwiązania odpowiadające na ich potrzeby.

Santander W50: Preparing Our Women Board Members of Tomorrow

Santander Universidades prowadzi projekt mentorski o nazwie „Santander W50: Preparing Our Women Board Members of Tomorrow” – sześciodniowe warsztaty rozwoju kompetencji zawodowych i przywódczych dla kobiet przygotowujących się do zajęcia najwyższych stanowisk w firmach i organizacjach. Program oferuje 45 miejsc dla kobiet z całego świata, które wezmą udział w prestiżowym programie szkoleniowym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych (UCLA). W trakcie programu uczestniczki będą brały udział w szkoleniach dotyczących m.in.: przywództwa strategicznego, doświadczenia organizacyjnego, wprowadzenia ładu do korporacji, kluczowych kwestii księgowych, przedsiębiorczości. W programie wezmą udział 3 kobiety z Polski.

Program jest kierowany do kobiet, które:
 • mają duże i udokumentowane doświadczenie zawodowe (od 15 do 25 lat);
 • ukończyły studia na jednej z uczelni, które należą do sieci uczelni Santander Universidades;
 • cechuje siła charakteru, motywacja, zaangażowanie w realizację celów osobistych i organizacyjnych;
 • mają co najmniej bardzo dobrą znajomość języka angielskiego (w tym języku odbywają się wszystkie warsztaty).

Sukces kobiet w biznesie

Santander Bank Polska, w celu wsparcia przedsiębiorczych kobiet, uruchomił program Sukces kobiet w biznesie, ułatwiający dostęp do atrakcyjnego finansowania inwestycji nowopowstałym lub funkcjonującym już na rynku firmom prowadzonym przez kobiety.

Więcej na ten temat

Zaangażowanie społeczne Santander Bank Polska oraz Fundacji Santander Bank Polska w liczbach

 • [Wskaźnik własny 20] Łączna kwota przeznaczona na działania zaangażowania społecznego /rok
  Łączna kwota przekazana na działania zaangażowania społecznego wyniosła 13 063 złotych.
  Łączna kwota przeznaczona na działania zaangażowania społecznego /rok
  Łączna kwota przekazana na działania zaangażowania społecznego wyniosła 13 063 złotych.


  Przejdź do listy GRI
 • W 2018 roku Santander Bank Polska oraz fundacja Santander Bank Polska pomogły 342 602 osobom. Wsparcie dotarło do potrzebujących za pośrednictwem prowadzonych programów społecznych, ale też produktów takich jak Karta Visa Pajacyk

 • [Wskaźnik własny 17] Liczba beneficjentów projektów i inicjatyw społecznych z obszaru edukacji inicjowanych i/lub wspieranych w danym roku przez banku i/lub Fundację banku Liczba beneficjentów projektów i inicjatyw społecznych z obszaru edukacji inicjowanych i/lub wspieranych w danym roku przez banku i/lub Fundację banku

  Przejdź do listy GRI
 • 20 368  wynosi łączna liczba beneficjentów projektów i inicjatyw społecznych z obszaru edukacji wspartych w 2018 roku przez bank i Fundację Santander Bank Polska.