Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

1517 potencjalnych dawców komórek krwiotwórczych

1517 potencjalnych dawców zarejestrowało się w oddziałach Banku, a 4 z nich już dało komuś szansę na nowe życie.

Od ponad 3 lat Fundacja DKMS i Fundacja Santander Bank Polska wspólnie walczą z nowotworami krwi! Dzięki wolontaryjnemu zaangażowaniu pracowników Banku oraz wsparciu finansowemu fundacji możliwe jest rejestrowanie kolejnych potencjalnych dawców komórek krwiotwórczych.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Zachorować może każdy, bez względu na wiek. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych, ze szpiku lub krwi. Niestety, prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy wynosi od 1:20 000 do nawet 1 do kilku milionów, w związku z czym nadal co piąty pacjent w Polsce nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”. Dlatego tak ważne jest, aby baza dawców była jak największa. Misja niesienia pomocy potrzebującym przeszczepienia może być realizowana dzięki wsparciu firm odpowiedzialnych społecznie, takich jak Santander Bank Polska.

Fundacja Santander Bank Polska już od 2015 r. wspiera Fundację DKMS finansowo, przekazując darowizny na pokrycie kosztów rekrutacji nowych kandydatów na dawców. W 2018 r. dzięki przekazanym środkom pokryto koszty rekrutacji 253 osób.