Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Bezpieczne bankowanie

Santander Bank Polska rozpoczął cykl prezentacji dla młodzieży i seniorów, poświęconych ochronie praw konsumentów

Inauguracja całego cyklu i pierwsza prezentacja odbyła się 29 maja 2018 r. w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działania w ramach cyklu są realizowane przez pracowników Biura Doradztwa Biznesowego i Komercjalizacji Produktów Santander Bank Polska, w ramach działań wolontariackich podejmowanych we współpracy z Fundacją Santander Bank Polska.

W trakcie 40-minutowego wystąpienia poruszyły m.in. zagadnienia dotyczące bankowości mobilnej i internetowej, bezpiecznych płatności w Internecie, obsługi bankomatu czy wpłatomatu. Prowadzące udzieliły szeregu praktycznych wskazówek w zakresie bezpiecznego korzystania z konta i karty. Dzięki wykorzystanym materiałom prezentacja miała ciekawą oraz przystępną formę i była dostosowana do wieku słuchaczy. Zwłaszcza „z życia wzięte” przykłady bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań podziałały na wyobraźnię uczniów. Spotkanie było dla nich doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i zadania pytań specjalistkom w dziedzinie bankowości.

Program „Bezpieczne bankowanie” skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i seniorów. Ma na celu zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z usług bankowych. Pomysł spotkania pojawił się, ponieważ Bank stale poszerza swoją ofertę, odpowiadając m.in. na rozwój technologii. Chociaż bezpieczeństwo stanowi dla nas najwyższy priorytet, nie można zapominać, że nieumiejętne korzystanie z nowych rozwiązań technologicznych może stanowić duże ryzyko dla nieuświadomionych konsumentów. Nasze działania są zatem wyjściem naprzeciw temu wyzwaniu.