Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Finansiaki podpowiadają jak oszczędzać

Z oszczędzaniem jest jak z jazdą na rowerze. Warto się go nauczyć.

W Polsce październik tradycyjnie, poświęcony jest tematyce oszczędzania. Dlaczego warto oszczędzać? Jak można to robić i co najważniejsze, jak nawyk oszczędzania kształtować od najmłodszych lat?  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, z  zakresu edukacji finansowej, można znaleźć na naszym portalu finasiaki.pl

Jesteś rodzicem, nauczycielem lub wychowawcą? Ten portal jest właśnie dla Ciebie!

Na stronie finansiaki.pl rodzic znajdzie ciekawe artykuły i podpowiedzi w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o finansach, kiedy zaczynać edukację ekonomiczną i jak ją dostosować do wieku dziecka. Finansiaki radzą, jak poprzez zabawę można kształtować wśród najmłodszych,  prawidłowe postawy i nawyki dotyczące m.in. oszczędzania.

Lekcja z zakresu edukacji ekonomicznej w przedszkolu lub szkole podstawowej?

Jesteś nauczycielem i szukasz materiałów do przeprowadzenia niebanalnych zajęć z obszaru finansów?

Finansiaki oferują gotowe i bezpłatne  scenariusze lekcji wraz z materiałami pomocniczymi, dla nauczycieli i wychowawców przedszkolnych.

  • Mistrzowie oszczędzania.
  • Czego chcę, czego potrzebuję?
  • Masz to jak w banku.
  • Bib-bik, czyli wirtualne pieniądze.
  • Grosz do grosza…

To tylko kilka przykładów ciekawych lekcji, przygotowanych, przez ekspertów z dziedziny edukacji finansowej, zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

Tytułowe Finansaiki są rodziną, taką jak każda (rysunkowa) rodzina. Zostali stworzeni, by pomóc rodzicom i nauczycielom rozmawiać z dziećmi o pieniądzach. Finansiaki są bohaterami animacji, czytanek oraz scenariuszy lekcji dla dzieci w bardzo różnym wieku. Występują również w grze planszowej, w którą z powodzeniem można zagrać z dziećmi w domu lub podczas zajęć.. Poznajcie więc Finansiaki i przedstawcie je dzieciom. Zapraszamy do zgłębiania wiedzy i wspólnej nauki przez zabawę.

Edukacja finansowa dzieci i młodzieży jest jedną z najważniejszych sfer zaangażowania społecznego Santander Bank Polska. Promujemy wiedzę na temat finansów, bo wiemy, że to najlepsza droga do zdobycia umiejętności efektywnego gospodarowania własnymi środkami finansowymi i kreowania podstaw przedsiębiorczości w codziennym życiu.

www.finansiaki.pl

Czy wiesz, że...?

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Oszczędzania, święto powstałe z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich podczas 1. Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku.