Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Fundacja Santander Bank Polska wspiera projekt Korki.tv i tegorocznych maturzystów

W 2019 r. do matury przystąpiło ponad 247 tys. uczniów*. Tegoroczni maturzyści swój egzamin dojrzałości będą zdawać w wyjątkowych okolicznościach związanych z trwającą pandemią COVID-19, dlatego, by ułatwić im przygotowanie się do tego kluczowego sprawdzianu wiedzy, Fundacja Santander Bank Polska postanowiła dołączyć do partnerów przygotowanego przez telewizję Metro projektu edukacyjnego „Korki.tv”. Dzięki wsparciu Fundacji zrealizowane zostaną kolejne odcinki lekcji online.

 Ograniczenia wprowadzone w całym kraju, w związku z profilaktyką COVID-19, niemal z dnia na dzień sprawiły, że uczniowie, którzy już niebawem powinni zdawać maturę oraz ich szkoły, znaleźli się w zupełnie nowej sytuacji.

Choć większość lekcji została przeniesiona do przestrzeni wirtualnej, to eksperci szacują, że ok. 50-70 tys. uczniów w Polsce wciąż nie ma dostępu do komputera, a 10% rodzin z dziećmi (jednym lub więcej) ma do dyspozycji tylko jedno urządzenie na wszystkich członków rodziny**. To stwarza realne zagrożenie wykluczenia niektórych uczniów z procesu edukacji. Dlatego Fundacja Santander postanowiła zaangażować się w projekt, który ma realny wpływ na minimalizowanie takiego zjawiska. „Korki.tv” to cykl telewizyjnych korepetycji, przypominających i powtarzających materiał z obowiązkowych przedmiotów maturalnych i najczęściej wybieranych przez uczniów przedmiotów dodatkowych. Ogólnopolska telewizja Metro, na której emitowane jest pasmo „Korki.tv” dostępna jest na multipleksie MUX 8 cyfrowej telewizji naziemnej. Kanał jest również dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Wszystkie odcinki „Korki.tv” można także bezpłatnie obejrzeć w serwisie internetowym Player.

Uczniowie ostatnich klas szkół średnich muszą w tym roku przystąpić do podwójnego egzaminu dojrzałości. Jeden to oczywiście matura, a drugi, to sprawdzian jak odnajdą się w obliczu trudności, przed którymi postawiła ich pandemia COVID-19. Rozumiemy, że jest to wyzwanie i chcemy włączyć się w działania, które w tych niełatwych chwilach będą dla nich wsparciem. Zależy nam, aby uczniowie otrzymali merytoryczny, dostępny i atrakcyjny materiał do nauki, dlatego zostaliśmy partnerem projektu Korki.tv

Marzena Atkielska, Prezes Fundacji Santander Bank Polska

Program „Korki.tv” jest emitowany od poniedziałku do piątku w godz. 11.30-13.00 na kanale telewizyjnym Metro tak, aby nie kolidował z zajęciami w ramach zdalnej edukacji realizowanej przez szkoły. Każdy odcinek składa się z trzech bloków przedmiotowych, a lekcja trwa około 25 minut. Pierwsza, poświęcona jest powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po niej, odbędzie się język polski.  W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12:30 do 13:00, wchodzą: biologia, chemia, historia lub język angielski.

Twórcy programu zadbali również o to, by formuła była atrakcyjna i przystępna dla maturzystów, zaangażowali do tego zespół pedagogów, którzy mają doświadczenie w e-learningu i rozumieją specyfikę tej formy edukacji. Omawiany w programie materiał jest zgodny z podstawą programową i wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Cieszymy się, że zostaliśmy partnerem inicjatywy Korki.tv. Zależało nam by uczniowie mogli czerpać wiedzę ze źródeł o wysokim poziomie merytorycznym, od nauczycieli z wieloletnim stażem, ale z nowoczesnym podejściem do przekazywania wiedzy. Wierzymy, że dzięki temu tegoroczne wyniki z matury będą bardzo pozytywne. Uczniom życzymy połamania piór w czerwcu!

Marzena Atkielska, Prezes Fundacji Santander Bank Polska