Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Michał Gajewski, CEO Santander Bank Polska dołącza do zarządu FOB

4 czerwca Michał Gajewski został wybrany do składu zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, największej organizacji upowszechniającej standardy odpowiedzialnego biznesu w Polsce.

Zaangażowanie przedstawiciela najwyższych władz Santander Bank Polska w działalność FOB jest potwierdzeniem faktu, iż strategia #Responsible Banking stanowi jeden z kluczowych filarów rozwoju Banku i jest częścią naszej strategii biznesowej.

Wybór do zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu to dla mnie zaszczyt, ale jednocześnie duża odpowiedzialność. Kwestie pozafinansowe mają coraz większe znaczenie dla interesariuszy. Możemy to obserwować, chociażby po skokowym zainteresowaniu tym tematem inwestorów. Mam nadzieję, że będę miał możliwość nie tylko pozytywnie wpływać na rozwój i promocję idei odpowiedzialnego biznesu wśród firm w Polsce, ale także będzie to okazja do wymiany wiedzy i inspiracji w gronie najlepszych – mówi Michał Gajewski. Jako drugi co do wielkości bank w Polsce, należący do międzynarodowej Grupy Santander, czujemy również szczególną odpowiedzialność za rynek finansowy. Duży nacisk kładziemy na strategię odpowiedzialnej bankowości oraz budowanie świadomości wśród interesariuszy zarówno za pomocą autorskich inicjatyw, jak i działań realizowanych wspólnie z branżą. Naszą ambicją jest kreowanie trendów oraz tworzenie standardów w tym zakresie. Wierzymy, że odpowiedzialna bankowość jest podstawą efektywnego, innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju – dodaje.

Forum to organizacja ekspercka, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Do obowiązków zarządu organizacji należy strategiczne planowanie i nadzór nad funkcjonowaniem stowarzyszenia.

Członkinie i członkowie zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu mają do odegrania kluczową rolę w działaniach na rzecz CSR w Polsce, wspierając Zespół i rozwój naszej organizacji na poziomie strategicznym. Z ogromną przyjemnością witam w tym gronie Pana Prezesa Michała Gajewskiego, reprezentującego najwyższe władze Santander Bank Polska, mając dzięki temu rzeczywisty wpływ na pozytywne zmiany w biznesie. Liczymy na doświadczenie i wiedzę Pana Prezesa, a równocześnie doceniamy wieloletnie zaangażowanie firmy w statutową działalność Forum Odpowiedzialnego Biznesu – mówi Dominika Bettman, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Santander Bank Polska (wcześniejsza nazwa Bank Zachodni WBK) należy do grona Partnerów Strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 12 lat. W codziennej działalności przywiązujemy szczególną wagę do wspierania społeczności lokalnych oraz zrównoważonego rozwoju, a także przestrzegania najwyższych norm etycznych.