Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Nagroda „Rzecznik Standardu Etyki”

Santander Bank Polska został wyróżniony za szerzenie odpowiedzialnych standardów zarządzania oraz za działalność na rzecz programu „Standard Etyczny w Polsce”, którego bank jest partnerem

– Jesteśmy instytucją zaufania publicznego i etyka leży u podstaw naszej działalności, zarówno w kontaktach z klientami, pracownikami oraz otoczeniem zewnętrznym.  Konsekwentnie budujemy nasz model biznesowy w oparciu o najwyższe standardy etyczne i ich uwzględnienie w naszych  codziennych działaniach. Jesteśmy dumni, że nasze starania zostały wyróżnione, tym bardziej, że zostaliśmy nagrodzeni jako jedyny bank na rynku.

Michał Gajewski, prezes Santander Bank Polska

Wyróżnienie zostało przyznane w ramach programu „Standard Programu Etycznego”, prowadzonego przez Global Compact Network Poland.  Jego celem jest implementacja Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka w Polsce oraz ich praktyczne zastosowanie w firmach i instytucjach. Powołana w ramach Programu Koalicja Rzeczników Etyki skupia ponad 100 firm i instytucji aktywnie angażujących się w działania z zakresu wdrażania i rozpowszechniania wartości etycznych. Instytucje Partnerskie oraz Koalicja Rzeczników Etyki wypracowały wspólnie Standard Minimum Programu Etycznego – zestaw wartości i narzędzi uznanych za zbiór podstawowych rozwiązań dla stworzenia programu etycznego w organizacji każdej wielkości. Santander Bank Polska brał aktywny udział w jego opracowaniu.

  • Tematem przewodnim tegorocznej Gali UN była 70 rocznica uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Podczas uroczystości 8 organizacji i instytucji działających na rzecz ochrony praw człowieka otrzymało nagrodę.