Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Relacja z trasy koncertowej Santander Orchestra i Leszka Możdżera

Początek października upłynął nam pod hasłem Symphosphere. Koncerty Santander Orchestra wraz z Leszkiem Możdżerem, Tią Fuller i Larsem Danielssonem w każdym z pięciu miast zostały nagrodzone owacjami na stojąco. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo!

fot. W. Grzędziński

Koncerty odbyły się w dniach 7-15 października w pięciu miastach Polski tj. w: Warszawie, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Gdańsku. Przejechaliśmy 1800 km, zobaczyło nas i usłyszało łącznie ponad 6 000 osób! To wszystko zaledwie w przeciągu tygodnia!

Santander Orchestra to przede wszystkim projekt edukacyjny dla najzdolniejszych muzyków w Polsce. Dla naszego Banku bardzo ważnym aspektem jest pomaganie w odpowiednim rozwoju ich kariery.

Przy każdej edycji organizujemy warsztaty teoretyczne z zakresu public relations, social media, prawa autorskiego czy zarządzania finansami. W tym roku artyści mieli również możliwość poznania alternatywnych ścieżek kariery dla muzyków. Dowiedzieli się też gdzie mogą uzyskać dofinansowania na indywidualne projekty.

Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych

Oprócz tego, uczestnicy projektu codziennie brali udział w zajęciach pokazujących, jak dbać o utrzymanie prawidłowej postawy i jakie ćwiczenia pomagają w rozluźnieniu mięśni po wielogodzinnych próbach. Są to bardzo ważne kwestie, które niestety są pomijane w procesie kształcenia na uczelniach muzycznych.

fot. W. Grzędziński

A jakie wrażenia mają sami muzycy?

Projekty Santander Orchestra dają możliwość poświęcenia się nowej, i czasem innej, muzyce. Dzięki nim poznaje się nie tylko nowych ludzi, ale również nowych pedagogów oraz zwiększa się własny repertuar orkiestrowy. Każdy wyjazd wnosi do życia coś nowego i jest miłym czasem wspomagającym osobisty rozwój. Organizatorzy mają na uwadze zdrowie fizyczne oraz karierę każdego muzyka, więc wyjazdy bogate są w zajęcia gimnastyczne oraz wszelkie warsztaty.

Ewelina Korczakowska, skrzypaczka

Gdy okazało się, że jest możliwość uzyskania wsparcia Santander Orchestra, a to poważne wsparcie, bo trudno pozyskać dobrą orkiestrę z pełną logistyką – miałem pewność, że mogę wykonać w odpowiedniej formie kompozycje, które napisałem dla Fuller i Danielssona. Nie gramy muzyki środka, dlatego bez wsparcia mecenasa to by się nie udało.

Leszek Możdżer w wywiadzie dla Rzeczpospolitej

Symphosphere to projekt łączący improwizacje jazzowe z bogatymi możliwościami orkiestry symfonicznej i elektronicznymi brzmieniami. Połączenie śmiałe i zaskakujące, a zarazem niezwykle oryginalne, bo odkrywające nowe dźwiękowe przestrzenie z całą paletą najróżniejszych kolorów i odcieni. Mecenasem trasy koncertowej był Santander Bank Polska.