Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Santander Bank Polska nagrodzony w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

W tegorocznej, trzynastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm nasz Bank zajął drugie miejsce, awansując z szóstej pozycji względem poprzedniego roku.

 

Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie spółek działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości systemu zarządzania odpowiedzialnością społeczną biznesu. Ranking umożliwia dokonanie wiarygodnej oceny swojego zaawansowania w podejmowaniu wyzwań zrównoważonego rozwoju, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym. Łącznie w ROF wzięło udział już ponad 200 firm działających na polskim rynku. Santander Bank Polska w tym roku został doceniony przede wszystkim za zarządzanie pozytywnym wpływem, politykę zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialne prowadzenie biznesu. To kolejny bardzo ważny krok w ramach realizacji naszej strategii #ResponsibleBanking. Szczególnie, że względem poprzedniego roku awansowaliśmy o cztery pozycje, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Rankingowi Odpowiedzialnych Firm towarzyszył – podobnie jak w ubiegłym roku – konkurs Startupy Pozytywnego Wpływu, który wyłonił 16 najbardziej społecznie innowacyjnych startupów działających na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Partnerem ROF 2019 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Autorami zestawienia są Profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, dziennikarz.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na oficjalnej stronie internetowej. Lista tegorocznych zwycięzców jest dostępna tutaj.