Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Santander Bank Polska S.A. – Bankiem Roku według magazynu „The Banker”

Santander Bank Polska S.A. po raz trzeci w historii otrzymał tytuł „Bank of the Year in Poland 2018” w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branżowych, organizowanym przez magazyn „The Banker”.

Przyznana nagroda jest potwierdzeniem silnej pozycji banku oraz sukcesu, który udało się osiągnąć dzięki realizacji strategicznych projektów Santander Bank Polska S.A.

Tytuł „Banku Roku w Polsce” decyzją kapituły konkursu został przyznany Santander Bank Polska S.A. po raz trzeci. Wcześniej to wyjątkowe w branży finansowej wyróżnienie dla najlepszych instytucji sektora bankowego otrzymaliśmy w 2010 i 2012 r. O nadaniu tytułu decydują redaktorzy miesięcznika „The Banker” na podstawie wskaźników takich jak: rentowność, wzrost i efektywność, jak oraz bardziej subiektywnych kryteriów: realizowanej strategii, prezentowanego modelu przywództwa i innowacyjności ofertowanych produktów i usług.

W uzasadnieniu decyzji jury konkursu podkreśliło sukcesy związane z poprawą efektywności i zyskowności, a także innowacyjność oferowanych produktów i usług. Wskazano również na znaczący postęp w rozwoju strategicznym oraz zajęcie pozycji lidera w kategorii obsługi klientów private banking, za sprawą przejęcia wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A.

Jednocześnie, w ocenie jury Santander Bank Polska S.A. zachował swój unikalny charakter, kontynuując innowacyjny model bankowości w myśl hasła „Bank jaki chcesz”, udostępniając jako pierwszy bank w Polsce, konto z nowymi funkcjonalnościami, w którym to Klient dostosowuje parametry do własnych potrzeb i stylu życia.

W tym roku tytuły Banku Roku w swoich krajach zdobyły także inne banki z Grupy Santander: Santander Chile, Santander Argentina i Santander Portugal.

Miesięcznik „The Banker” jest wydawanym od ponad 90 lat opiniotwórczym magazynem poświęconym tematyce globalnego sektora bankowego i gospodarki światowej.