Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Santander stawia na edukację

Grupa Santander to jedyny europejski bank uwzględniony w rankingu Change the World 2018, stworzonym przez magazyn „Fortune”. Dzięki swojemu zaangażowaniu w szkolnictwo wyższe, za pośrednictwem Santander Universidades, bank został uznany za firmę najsilniej inwestującą w edukację na świecie (Raport Varkey/UNESCO/Fortune 500), a wkład w edukację stał się jednym z jego znaków rozpoznawczych. Może o tym świadczyć:

  • 1200 umów partnerskich zawartych z uniwersytetami oraz innymi instytucjami w ponad 20 krajach

  • 1,7 mld euro przeznaczone na inicjatywy akademickie od roku 2002

  • santander-09

    ponad 73 000 stypendiów przyznanych studentom w 2018 r.

Wszystko to z myślą o pomaganiu klientom w codziennych sukcesach oraz o wspieraniu lokalnych społeczności.

Projekt Santander Universidades jest również jednym z głównych filarów działalności społecznej Santander Bank Polska. Wsparcie edukacji, zrównoważona gospodarka czy przeciwdziałanie nierówności płci są trwale wpisane w strategię banku i stanowią ważne, integralne części realizacji agendy #Responsible Banking. Obecnie w Polsce do programu należy 59 uczelni wyższych z największych ośrodków akademickich.

W ramach współpracy uczelnie realizują programy stypendialne oraz indywidualne programy badawcze, m.in. z zakresu przedsiębiorczości i rozwoju oraz nowych technologii, wspierają mobilność studentów oraz pracowników, a także networking i wymianę wiedzy na ogólnoświatowym poziomie

Studenci i pracownicy akademiccy mają możliwość aktywnego udziału w projektach realizowanych na skalę globalną.

Doskonałym przykładem takich działań są globalne Stypendia Santander. Dzięki nim 11 osób z Polski tego lata pojechało do USA na intensywne wakacyjne kursy, takie jak:

Santander-Yale International Experience Summer Program

W czasie pięciotygodniowego pobytu na Yale University uczestnicy mogli wybrać kursy spośród ponad 100 warsztatów tematycznych. Student z Polski, który wziął w nich udział, postawił na biologię.

„Po pierwszym tygodniu na Yale jestem pod ogromnym wrażeniem uczelni i poziomu zajęć. Jestem bardzo podekscytowany mogąc studiować z tak bardzo różnorodną grupą studencką. Wraz z resztą beneficjentów Stypendium Santander stworzyliśmy bardzo zgraną grupę, często razem spędzamy czas na stołówce, w bibliotece i razem uczestniczymy w rozmaitych wydarzeniach i wycieczkach organizowanych przez uczelnię. Moje pierwsze zajęcia z biologii były bardzo ciekawe, materiał, który przerobimy przez te 5 tygodni jest bardzo obszerny, ale mimo tego zajęcia prowadzone są bardzo profesjonalnie i zrozumiale.”

Bartosz Jankowski, student Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Georgetown Summer Workshop-Social Innovation and Financial Inclusion in the Digital Age

Były to dwutygodniowe, wielodyscyplinarne warsztaty na temat kluczowych tendencji wpływających na integrację społeczną i gospodarczą. Studenci pracowali nad projektami innowacyjnych rozwiązań, które – mamy nadzieję – pomogą w rozwiązaniu problemów naszych czasów.

TrepCamp Entrepreneurial Simulator 2019

To międzynarodowy projekt rozwojowy przeznaczony dla aspirujących startupowców. Realizowany jest on w największych ośrodkach innowacji, takich jak Dolina Krzemowa, Nowy Jork, Londyn, Boston, Meksyk i San Diego. Pozwala on uczestnikom w ciągu kilku tygodni nabyć bezcenne doświadczenia, które przedsiębiorcy często muszą zdobywać latami. Podczas trzytygodniowego szkolenia uczestnicy pracują w multidyscyplinarnych zespołach, których zadaniem jest opracowanie innowacyjnego, kompleksowego rozwiązania jednego z globalnych wyzwań. W pracach koncepcyjnych wsparciem służy grupa międzynarodowych mentorów i przedsiębiorców. Program obejmuje również seminaria z udziałem ekspertów, wizyty w inkubatorach, akceleratorach oraz ośrodkach innowacji wiodących światowych firm, a także prezentacje przed panelem międzynarodowych inwestorów.

Ten czas w Nowym Jorku pozwolił mi nabrać pewności siebie. Zobaczyłam, że bardzo ważne w byciu przedsiębiorcą jest to, czy ma się pasję i zaangażowanie w to, co się robi, bo zawsze będą wzloty i upadki. Ten wyjazd nauczył mnie, że świat jest naprawdę pełen niesamowitych możliwości. I co najważniejsze, że warto poznawać ludzi z różnych krajów, bo to bardzo wzbogaca i poszerza horyzonty.

Magdalena Żylicz, studentka SGH

Santander W50: Preparing Our Women Board Members of Tomorrow na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA)

Dziękuję Santander Bank Polska i UCLA Anderson za fascynującą podróż w świat przywództwa opartego na wartościach, finansów i innych interesujących tematów. Zajęcia się skończyły, ale nasza droga dopiero się zaczyna. Do zobaczenia w Polsce!

Patrycja Sznajder na portalu LinkedIn

Zainteresowanie powyższymi projektami było ogromne, wpłynęły dziesiątki tysięcy aplikacji z całego świata. Studenci z Polski zaprezentowali bardzo wysoki poziom i dlatego grupa 11 osób została zaproszona do udziału w naszym programie stypendialnym. Wśród zwycięzców mamy studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Politechniki Poznańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i trzy doświadczone menadżerki.

Głównym założeniem Santander Universidades jest wspieranie młodych ludzi na całym świecie i tworzenie dla nich przestrzeni do jeszcze lepszego rozwoju wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że polscy studenci mieli szanse uczyć się i poznawać ciekawych ludzi z całego świata na najsłynniejszych amerykańskich kampusach i w najlepszych ekosystemach innowacji, takich jak Dolina Krzemowa.

Wojciech Leśniewski, dyrektor Biura Rozwoju Placówek Santander Universidades

Nie zwalniamy tempa i do 30 września trwa nabór do niezwykle innowacyjnego projektu stypendialnego Stypendium Santander IE – Digital DNA. W ramach programu Digital Skills 100 studentów różnych kierunków studiów z Argentyny, Brazylii, Chile, Chin, Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, Niemiec, Peru, Polski, Portugalii, Puerto Rico, Stanów Zjednoczonych, Urugwaju oraz Wielkiej Brytanii będzie mogło uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach poświęconych tematyce transformacji cyfrowej. Zajęcia, które w całości odbędą się online, mają na celu poszerzenie wiedzy studentów z zakresu technologii i innowacji oraz zwiększenie ich szans na zatrudnienie w przyszłości.

  • Ponadto, 30 stypendystów weźmie udział w procesie rekrutacji na praktyki zawodowe w międzynarodowej siedzibie Banku Santander w Hiszpanii.

W kolejnych miesiącach udostępnionych zostanie kolejnych 80 stypendiów Santander dla studentów nauk ścisłych, kierunków technologicznych, inżynieryjnych i matematyki, czyli kierunków wchodzących w skład grupy STEM (Science, Technology, Engineering, Maths).

Santander chce pomagać studentom w rozwijaniu kompetencji zawodowych i pomóc im w wykorzystaniu możliwości, jakie oferuje transformacja cyfrowa.

Javier López, dyrektor ds. Social Impact w Santander Universidades

Więcej informacji oraz aktualne informacje o projektach znajdują się na stronie santanderuniversidades.pl.