Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Stacja Santander odwiedza kolejne miejscowości w Polsce

W tym roku Stacja Santander odwiedziła już Pruszcz Gdański, Świdnik, Kostrzyn nad Odrą, Bielsk Podlaski i Wrocław, a we wrześniu zawita w Łodzi. Wybór miast nie jest przypadkowy. Wszystkie lokalizacje zostały wyłonione w konkursie zorganizowanym dla pracowników banku. Każdy pracownik mógł zgłosić swoje pomysły na wykorzystanie Stacji Santander, w ramach wspierania lokalnych społeczności. Zwyciężyły najciekawsze pomysły, a ich autorzy zostali ambasadorami Stacji Santander w poszczególnych miastach. Mobilna przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa oferuje odwiedzającym zarówno gry i zabawy, jak i multimedialne wycieczki w świat finansów przyszłości.

W Stacji Santander pokazujemy świat finansów od nieznanej dla wielu osób strony. Współczesna bankowość to znacznie więcej niż tylko konta i przelewy. To przede wszystkim ludzie. Jako bank staramy się ich wspierać nie tylko finansowo, o czym najlepiej przekonać się można odwiedzając naszą Stację. To tutaj, pod jednym dachem, zgromadziliśmy najciekawsze i najbardziej lubiane przez naszych pracowników i klientów projekty wspierające lokalne społeczności.

Jedną z atrakcji Stacji Santander są gry edukacyjne opracowane na potrzeby projektu Finansiaki, gdzie poprzez uczestnictwo w zabawie rodzice i dzieci mogą przekonać się, że poznawanie świata pieniędzy – niezależnie od wieku – może być ciekawe, łatwe i przyjemne. Z kolei gra ekonomiczna Liderzy Europy uczy młodzież szeroko pojętych podstaw ekonomii. Goście Stacji Santander mogą wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, organizowanych w ramach projektu Jak Jeździsz, którego celem jest promowanie bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto, miłośnicy nowych technologii oraz zainteresowani nowoczesnymi usługami bankowymi mogą zobaczyć z bardzo bliska ciekawe rozwiązania i przekonać się, że hologramy i roboty w codziennym życiu to już nie tak odległa przyszłość. Do atrakcji należą także koncerty Santander Orchestra, gdzie młodzi utalentowani muzycy występują pod batutą m.in. Adama Sztaby.

Poza zabawami intelektualnymi, na gości Stacji Santander czekają także sportowe emocje w strefie Ligi Mistrzów UEFA, której Santander jest sponsorem.

Wizyta w Stacji Santander jest też doskonałą okazją do wsparcia działań Fundacji Santander, dzięki biciu rekordu na treningowym ergometrze wioślarskim. Za każdy pokonany kilometr Fundacja przekazuje bowiem pieniądze na wybraną lokalną inicjatywę społeczną.

Stacja Santander to dotychczas:

  • łącznie 23 dni funkcjonowania,

  • ponad 3500 gości,

  • ponad 60 przeprowadzonych gier w Finansiaki i Liderów Europy

  • łącznie 600 przeszkolonych dzieci i młodzieży,

  • ponad 40 warsztatów z pierwszej pomocy w ramach projektu Jak Jeździsz

  • 30 km wywiosłowanych na cele charytatywne