Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Święto różnorodności

Santander Bank Polska był partnerem V Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności

Ponad 120 osób wzięło udział w dyskusjach i warsztatach poświęconych tworzeniu wolnych od dyskryminacji i włączających miejsc pracy, a 20 panelistów i panelistek zaprezentowało zróżnicowane aspekty wyzwań dotyczących równości, które niesie ze sobą obecny rynek pracy. Po raz pierwszy poruszono także temat wpływu nowych technologii na wyrównywanie szans i przeciwdziałanie dyskryminacji.

– Sektor bankowy był liderem transformacji w Polsce. W obecnej szybko zmieniającej się, niepewnej rzeczywistości, w dobie wyzwań demograficznych, skokowego rozwoju technologii, narodzin nowych modeli biznesowych, zmieniających zdecydowanie rynki nie tylko usług bankowych, oraz pytań o wartości i rolę biznesu w społeczeństwie, musi się zmieniać jeszcze szybciej. Kluczem do sukcesu są ludzie, nigdy te słowa nie były bardziej prawdziwe. Stąd w sercu działań naszego banku są wartości takie jak dialog, otwartość i szacunek dla różnorodności. Cieszymy się, że możemy wspierać Ogólnopolski Dzień Różnorodności, który w tym roku odbył się w naszym Centrum Relacyjnym.

Dorota Strojkowska, członkini zarządu Santander Bank Polska, która otwierała spotkanie

Ogólnopolski Dzień Różnorodności to inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach europejskiego programu Karta Różnorodności. Celem projektu, jak i dorocznego majowego wydarzenia, jest upowszechnianie i przybliżanie pracodawcom idei zarządzania różnorodnością, a także pokazanie konkretnych przykładów i rozwiązań umożliwiających rozpoczęcie działań z tego zakresu.

Santander Bank Polska od 2017 r. jest sygnatariuszem Karty Różnorodności. Więcej o programie na stronie www.kartaroznorodnosci.pl.