Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Wolontariat pracowniczy dla wspólnego dobra

Wolontariat pracowniczy jest jednym z kluczowych projektów społecznych Santander Bank Polska

Projekt wolontariatu pracowniczego jest realizowany we współpracy z naszą fundacją korporacyjną – Fundacją Santander Bank Polska. W ramach programu każdy pracownik Banku może zostać wolontariuszem i wcielić w życie autorski projekt.

  • Pracownicy-wolontariusze mają możliwość zgłaszania pomysłów i inicjatyw, które odpowiadają na realne potrzeby lokalnych społeczności, a następnie ich realizację. Mogą również dołączyć do już prowadzonych akcji.

Przykładowym projektem naszych wolontariuszy jest stworzenie przytulnej świetlicy, zwanej pokojem życzliwości, w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. W przedsięwzięcie zaangażowali się członkowie zarządu naszego banku.

Fundacja Santander Bank Polska działa od ponad 20 lat i angażuje 580 wolontariuszy. Odbiorcami większości akcji są osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wolontariusze organizują m.in. Mikołajki w świetlicach środowiskowych, imprezy charytatywne, wyjazdy edukacyjne i kulturalne dla dzieci z domów dziecka oraz niosą pomoc rodzinom dotkniętym ubóstwem czy nieszczęśliwymi zdarzeniami losowymi.