Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

„Zielona Wstążka #DlaPlanety”

Santander Bank Polska aktywnie włączył się w obchody Światowego Dnia Środowiska i został Partnerem kampanii

Inauguracja kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety”, organizowanej przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, realizujące w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska, we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy, miała miejsce 5 czerwca 2018 r., w Światowym Dniu Środowiska, tym razem odbywającym się pod hasłem #BeatPlasticPollution, a w Polsce także #DlaPlanety. W tym dniu na zielono zostały podświetlone m.in. Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie, a osoby wspierające akcję przypięły sobie specjalne zielone wstążki.

Od wspomnianego dnia każdy może podjąć ekologiczne zobowiązanie na stronie internetowej DlaPlanety.pl. Znajdują się tam propozycje prostych, konkretnych działań na rzecz ograniczenia naszej presji na środowisko, takich jak wybieranie naczyń wielorazowego użytku zamiast jednorazowych talerzy i kubków.

Z okazji Światowego Dnia Środowiska zielone podświetlenie zyskały budynki wielu polskich miast, m.in. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, ratusze w Bielsku-Białej, Olsztynie, gminie Łuków, Rzeszowie, wiadukty w Gdańsku, Teatr Muzyczny Capitol i stadion we Wrocławiu, ratusz oraz most Jordana i Plaża na Wildzie w Poznaniu czy katowicki Spodek. Odbywały się również ekologiczne pikniki i targi, a w stolicy miała miejsce debata o problemach i wyzwaniach związanych z ochroną środowiska, w której wzięli udział przedstawiciele administracji publicznej, organizacji pozarządowych, świata nauki oraz przedsiębiorcy.

Kampanię „Zielona Wstążka #DlaPlanety” objął honorowym patronatem Minister Środowiska, Pan Henryk Kowalczyk, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.