Odpowiedzialny biznes
Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Fundacja Santander Bank Polska stworzyła „Klub Płomyka” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu

We wrocławskim szpitalu otwarto Klub Płomyka – pokój zabaw dla dzieci oraz miejsce odpoczynku dla towarzyszących im opiekunów. Takie przestrzenie na szpitalnych oddziałach dziecięcych powstają z inicjatywy Fundacji Santander już od dwóch lat.

Fundacja Santander Bank Polska otworzyła „Klubu Płomyka” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza we Wrocławiu. „Klub Płomyka” został podzielony na dwie strefy. Pierwsza to przestrzeń dla osób dorosłych, które odwiedzają małych pacjentów. Wyposażono ją w niewielką kuchnię oraz miejsce do siedzenia. Druga część jest przeznaczona dla dzieci. Znajdują się w niej m.in. bujany fotel oraz kanapa, z których można wygodnie oglądać bajki. Całe pomieszczenie jest bardzo kolorowe, a ściany zdobią naklejki.

Nikomu pobyt w szpitalu nie sprawia przyjemności, a już zwłaszcza pełnym energii dzieciom. Miejsce to jest więc dla nich namiastką własnego pokoju czy placu zabaw. Szpitalowi, jak powszechnie wiadomo, trudno byłoby wygospodarować środki na taką inwestycję, bardzo więc doceniamy gest Fundacji. Klub jest uwielbiany przez naszych pacjentów, a ci, którzy mogą opuszczać sale, bardzo chętnie spędzają w nim czas.

przyznaje prof. Dariusz Patkowski, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

Tworzymy „Kluby Płomyka” po to, żeby dzieci i ich rodzice przebywający w klinice poczuli się choć trochę jak w domu. Gruntownie wyremontowaliśmy pomieszczenie we wrocławskim szpitalu i wyposażyliśmy je w komfortowe meble, sprzęt AGD i RTV oraz zabawki dla najmłodszych pacjentów.

mówi Marzena Atkielska, Prezes Zarządu Fundacji Santander Bank Polska

To nie jedyne zmiany, które Fundacja Santander Bank Polska wprowadziła w Klinice. W odpowiedzi na potrzeby szpitala, poczekalnia w Izbie Przyjęć Poradni Chirurgii Dziecięcej została przearanżowana w pokój zabaw, w którym rodzice i dzieci oczekujący na przyjęcie do lekarza specjalisty, mogą spędzić czas w sposób przyjemniejszy niż dotychczas.

Zależało nam na spełnieniu oczekiwań dzieci, rodziców, ale również lekarzy i pielęgniarek, którzy pracują w klinice. Wspólnie z pracownikami szpitala stworzyliśmy miejsce, którego wyposażenie spełnia normy higieny i bezpieczeństwa, szczególnie ważne w czasie pandemii.

mówi Magdalena Szewczyk koordynator projektu „Klub Płomyka”

„Kluby Płomyka” nie tylko we Wrocławiu

W tym roku planowane są kolejne remonty i cztery nowe „Kluby Płomyka”.

Pomoc dzieciom i szpitalom jest jednym z ważniejszych filarów działalności Fundacji Santander. Otwarcie „Klubu Płomyka” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu to dopiero początek naszych planów na 2021 rok. Obecnie pracujemy nad remontem w Domu Dziecka w Jeleniej Górze. Naszym celem jest oddanie do użytku łącznie pięciu takich miejsc na przestrzeni roku.

powiedziała Marzena Atkielska Prezes Zarządu Fundacji

Projekt „Klub Płomyka” prowadzony jest od 2019 r. Jego główną ideą jest umilenie dzieciom pobytu w szpitalach, domach dziecka, czy ośrodkach szkolno-wychowawczych. Kluby wprowadzają do zwykle szarych, mało przyjemnych przestrzeni, kolory, zabawki i niezbędne sprzęty. Dotychczas powstały cztery takie wielofunkcyjne pokoje, w szpitalach w Gdańsku, Kępnie i Piasecznie oraz w specjalistycznym ośrodku szkolno–wychowawczym w Białymstoku.