Raport Odpowiedzialnego Biznesu 2019
Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Przedsiębiorcze kobiety

 • 5 równość płci
 • 9 innowacyjność, przemysł, infrastruktura

Technologia jest wszechobecna w codziennym życiu każdego z nas, a kobiety coraz śmielej wkraczają w świat, który wcześniej zdominowany był przez mężczyzn. Tworzenie technologicznych innowacji wymaga specjalistycznych kompetencji i umiejętności, które stają się bardzo poszukiwane na rynku pracy. Dlatego jako bank angażujemy się w inicjatywy wspierające przedsiębiorczość kobiet i rozwój ich umiejętności technologicznych. Dążymy do wyrównywania nierówności płci, która w świecie IT jest wciąż duża (na niekorzyść kobiet).

W Santander Bank Polska wspieramy rozwój kobiet zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji. O realizowanych przez nas projektach w aspekcie różnorodności i równości płci przeczytasz tu.

Women in Tech Summit 2019 – kobiety kodują przyszłość

Wspaniale było uczestniczyć w wydarzeniu, gdzie na pierwszym planie są kobiety jako ekspertki ze swoim potencjałem i doświadczeniem. Warsztaty i panele były merytoryczne i ciekawe, poruszały istotne aspekty branży: cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, wspieranie różnorodności. Bardzo wartościowa była możliwość uczestniczenia w sesjach mentoringowych z osobami, które w branży technologicznej mają liczne osiągnięcia.

Ewelina Piochowiak
test engineer, IT Area Payments Building Block, Santander Bank Polska

Konferencja Women In Tech Summit była miejscem wymiany międzynarodowych trendów i doświadczeń, dla mnie osobiście była to duża dawka inspiracji do dalszego rozwoju i dążenia do celu. Byłam mega dumna ze stanowiska Santander – prezentowało się po prostu najlepiej + najlepsza kawa.

Monika Sikorska
dev engineer, Tribe Content Management & Process Automation, Santander Bank Polska

Było to największe w Europie wydarzenie dla kobiet w technologiach i nauce organizowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Nasz bank był oficjalnym partnerem tej inicjatywy, której celem jest pokazanie siły kobiet w nowoczesnych technologiach. Cyberbezpieczeństwo to jeden z kluczowych tematów podejmowanych w 2019 r. Więcej o programach z zakresu cyberbezpieczeństwa przeczytasz tu.

Spotkanie to okazja do wymiany doświadczeń, inspiracji i spotkania najwybitniejszych kobiet działających w technologiach na całym świecie – programistek, kobiet nauki, a także studentek kierunków związanych z IT i Inżynierią. Wśród uczestniczek i uczestników konferencji znaleźli się zarówno studenci uczelni technicznych, kierunków ścisłych polskich uniwersytetów oraz grupa studentek z Europy Wschodniej (Ukraina i Białoruś), Azji Centralnej (Uzbekistan) i Kaukazu (Gruzja, Armenia).

W wydarzeniu wzięły udział trzy pracowniczki banku, które otrzymały bezpłatne wejściówki na konferencję w ramach konkursu organizowanego podczas Women’s Tech Week.

Women in Tech Summit 2019:
 • Warsztaty i prelekcje na temat 5G, Artificial Intelligence, Internet of Things i Machine Learning oraz Big Data.
 • Gość Specjalny: Sabrina Gonzalez Pasterski, 26-letnia fizyczka z Harvardu, uznawana za jeden z najwybitniejszych umysłów młodego pokolenia, nazywana „nowym Einsteinem”.
 • Jedną z głównych prelegentek była Elżbieta Solińska, Chief Operations Officer w Santander Bank Polska, która opowiadała o wielu wymiarach nowoczesnej bankowości – m.in. cyfrowej rewolucji i bezpieczeństwie, roli tych kompetencji u pracowników i poszukiwanych na rynku talentów.
 • Organizatorzy udostępnili uczestnikom legendarną Enigmę – niemiecką maszynę szyfrującą.

„Women in Tech 2019" w liczbach:

 • 2

  dni spotkań, wykładów i warsztatów

 • 6 350

  uczestników z 52 krajów na świecie

 • 2 977

  studenckich grantów umożliwiających bezpłatny udział w konferencji

 • 52

  reprezentantów krajów na wydarzeniu

 • 150

  speakerów prowadzących wykłady

 • 80

  warsztatów technologicznych, dotyczących kariery i umiejętności miękkich

 • 154

  sesje mentoringowe

Women’s Tech Week

Tydzień dedykowany kobietom, które biorą aktywny udział w transformacji naszego banku w obszarze nowych technologii.

W ramach wydarzenia:
 • prezentowaliśmy przykłady zawodów, które transformują nasz bank;
 • przedstawialiśmy historie kobiet w Santander Bank Polska – ekspertek w prezentowanych dziedzinach – które pracują nad rozwojem procesów, produktów i usług, stoją na straży bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni;
 • zorganizowaliśmy konkurs – każdego dnia w artykułach publikowanych w ramach Women’s Tech Week zadawaliśmy pytanie dotyczące określonej kompetencji przyszłości. Zwycięzcy otrzymali bezpłatne wejściówki na konferencję Women in Tech Summit 2019.