Odpowiedzialny Biznes
Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Integracja bez barier

Pracownicy-wolontariusze z Multikanałowego Centrum Komunikacji Santander Bank Polska wsparli projekt aktywizacji młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych nr 112 w Poznaniu.

Inicjatywa miała na celu wsparcie rozwoju samodzielności podopiecznych szkoły, w tym w zakresie integracji społecznej. Składała się z dwóch etapów: w pierwszym z nich młodzież uczestniczyła w lekcji poglądowej na temat korzystania z usług Banku oraz programu „Obsługa bez barier”, natomiast w drugim miała okazję po raz pierwszy samodzielnie spędzić kilka dni poza domem.

  • Dzięki pobytowi w Gospodarstwie Agroturystycznym „Młodzikowo”, w Sulęcinku uczniom udało się rozwinąć samodzielność i umiejętności społeczne. Doświadczyli też niezależności oraz dokonywali własnych wyborów.

Dla tej grupy młodzieży była to ostatnia wycieczka w tym składzie – to najstarszy rocznik, który w czerwcu opuścił mury swojej szkoły. Możliwość samodzielnego wyjazdu i integracji na łonie natury była dla niej ogromną wartością w obliczu obecnych oraz nadchodzących wyzwań.

Przedsięwzięcie wpisuje się w działania realizowane przez Bank w ramach programu „Obsługa bez barier”.