Nagrody i wyróżnienia

Nagrody za działalność społeczną:

Logo Złoty Listek <span lang="en"> CSR</span>

Złoty Listek CSR Polityki

Złoty listek CSR w rankingu organizowanym przez Tygodnik POLITYKA, Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Logo <span lang="en">Diversity IN Check </span>

Diversity IN Check

Wpis na Diversity IN Check – najbardziej zaawansowanych pracodawców w Polsce pod względem różnorodności oraz tworzenia inkluzywnych miejsc pracy.

Projekt Fintech 2022

Tytuł „Projekt Fintech 2022” za wprowadzenie rozwiązania umożliwiającego dystrybucję środków pomocowych dla uchodźców z Ukrainy z wykorzystaniem czeku BLIK. W projekcie tym współpracowaliśmy z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).

Certyfikat Równych Płac

Certyfikat Równych Płac od Business Centre Club dla firm stosujących politykę równych płac dla kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach i działających na rzecz różnorodności i inkluzywności.

Logo Złote Spinacze

„Złote spinacze”

Kampania edukacyjna „Bajki dla dorosłych” z 3 statuetkami konkursu „Złote spinacze”.

Etyczna Firma 2022

Nagrody branżowe:

Trzy nagrody w VII edycji rankingu Instytucja Roku w kategoriach “Najlepsza obsługa w placówce”, “Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych” oraz “Najlepszy bank dla firm”. Wyróżnienie otrzymała też Fundacja Santander Bank Polska za działania na rzecz społecznej odpowiedzialności.

Logo Bank przyjazny firmie

„Bank przyjazny firmie”

Nagroda główna – po raz drugi z rzędu – w rankingu „Bank przyjazny firmie” organizowanym przez miesięcznik Forbes.

Logo Ranking Odpowiedzialnych Firm

Ranking Odpowiedzialnych Firm

Wyróżnienie w XVI edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, tworzonym przez Koźmiński Business Hub. Nasz Bank zajął drugie miejsce w kategorii ogólnej oraz w kategorii branżowej „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy”.

Najlepsza instytucja współpracująca

Nagroda specjalna w kategorii „Najlepsza instytucja współpracująca” w programie Biznes Protektor. W kategorii „Organizatorzy sekurytyzacji” wyróżniony został Santander Leasing.

Złoty bank 2022

Nagroda główna w kategorii „Złoty bank 2022” w rankingu „Złoty bankier” organizowanym przez portal bankier.pl oraz Puls Biznesu.

Nagrody za sprawozdawczość ESG:

„Raporty zrównoważonego rozwoju”

Nagroda główna (ex aequo) w konkursie „Raporty zrównoważonego rozwoju” organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte (w kategorii raport zrównoważonego rozwoju).

The Best Annual Report

Wyróżnienia w czterech kategoriach dla banków i instytucji finansowych w konkursie „The Best Annual Report”. Nasz raport za 2021 rok zdobył nagrodę „Best of the Best”, otrzymaliśmy również wyróżnienia za najlepsze sprawozdanie z działalności, najlepsze sprawozdanie o wynagrodzeniach i najlepsze oświadczenie o stosowaniu zasad ładu korporacyjnego.