Promowanie postaw proekologicznych

  • ESG:
  • Nasze podejście do ŚrodowiskaE - Środowisko
    Nasze podejście do Środowiska

Jako jeden z największych banków w Polsce, czujemy się odpowiedzialni za promowanie w społeczeństwie wiedzy na temat ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianie klimatu. Angażujemy się w międzysektorowe partnerstwa, wspieramy inicjatywy i akcje proekologiczne, edukujemy naszych pracowników i klientów. Wszystko to, aby propagować świadome wybory konsumenckie, które w efekcie przyczyniają się do minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko i walki ze zmianą klimatu.

Program „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”

Więcej na temat Programu w rozdziale Społeczności: Fundacja Santander

Edukujemy klientów w zakresie oszczędzania zasobów

Na stronie internetowej Banku skierowanej do klientów indywidualnych zachęcamy wszystkich do zmiany nawyków i podjęcia działań mających na celu redukcję zużycia wody, prądu czy paliwa. Nasze wskazówki pozwolą na zmniejszenie wydatków, jednocześnie przyczyniając się do redukcji naszego śladu środowiskowego.

 

Kampania Zielona Wstążka #DlaPlanety i Program Re:Generacja

Co roku, 5 czerwca z okazji Światowego Dnia Środowiska, rusza kampania Zielona Wstążka #DlaPlanety prowadzonego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. W 2021 r. po raz trzeci zostaliśmy partnerem strategicznym tej akcji. Kampania rozpoczęła dekadę działań na rzecz odtwarzania ekosystemów na Ziemi.

W 2021 r. przyłączyliśmy się również do programu Re:Generacja, zainicjowanego przez tę samą organizację, będącego odpowiedzią na ogłoszoną przez ONZ na lata 2021-2030 Dekadę Odtwarzania Ekosystemów. W trakcie akcji wspólnie z inicjatorami zachęcaliśmy, aby dołączyć do społeczności #ReGeneracja #GENERATIONRESTORATION, czyli grupy ludzi, którzy chcą wziąć los planety w swoje ręce i przyczynić się do odtwarzania ekosystemów. Zainteresowani mogli m.in. zgłosić do bazy inicjatora projektu ekosystem z własnej okolicy wymagający interwencji. My w ramach akcji wspieraliśmy odtwarzanie ekosystemów w kompleksie górskich hal w Paśmie Czantorii.

Więcej na temat programu przeczytasz na stronie internetowej re.generacja.org

Santander X Environmental Challenge

To globalny konkurs Grupy Santander i Fundacji Oxentia przeprowadzony z myślą o przedsiębiorcach pracujących nad rozwojem gospodarki niskoemisyjnej. W konkursie mogli wziąć udział przedsiębiorcy z 11 krajów. Konkurs podzielony był na dwa cele: „Bądź ekologiczny” – poprzez zielone finansowanie i zielone inwestycje oraz „Bądź świadomy” – poprzez produkty i usługi, które zwiększają świadomość naszego wpływu na środowisko.

Więcej na temat konkursu przeczytasz na globalnej bankowej stronie internetowej santander.com

Dzień Ziemi z Santander Bank Polska

Bądź ekologiczny jak Twój bank – zachęcaliśmy z okazji Światowego Dnia Ziemi. Co roku aktywnie angażujemy się w międzynarodowe obchody z okazji Dnia Ziemi. W 2021 r. w tym dniu podsumowaliśmy swój wkład w zieloną transformację gospodarki i zapowiedzieliśmy realizację grupowej strategii Net Zero.

Więcej na temat Dnia Ziemi przeczytasz na bankowej stronie internetowej w zakładce Informacje prasowe