Santander Orchestra

Autorski projekt Santander Bank Polska jest skierowany do najzdolniejszych młodych muzyków – studentów i absolwentów szkół muzycznych – i ma na celu wsparcie rozwoju ich karier. Santander Orchestra to przede wszystkim projekt edukacyjny, łączący praktykę muzyczną na najwyższym poziomie z dodatkowymi zajęciami najczęściej pomijanymi w tradycyjnym kształceniu. Dlatego w ostatnich latach, oprócz zajęć z światowej sławy muzykami, uczestnikom projektu oferowaliśmy wykłady teoretyczne dotyczące prawa autorskiego, zarządzania finansami, biomechaniki ciała, psychologii muzyki, budowania wizerunku i kariery.

Odsłona projektu Santander Orchestra w 2020 roku była wyjątkowa – choć sale koncertowe zamknęły się dla publiczności, projekt działał nadal, lecz w wymiarze online. Ta edycja zaowocowała dwoma teledyskami i koncertem online z udziałem muzyków Santander Orchestra:

Z połączenia symfonicznego brzmienia orkiestry z dynamiką big bandu powstał unikatowy utwór. Młodzi muzycy wspólnie z polską wokalistką Anią Szarmach i zespołem wykonali medley trzech kultowych przebojów Zbigniewa Wodeckiego – legendy polskiej piosenki. To muzyczny hołd dla tego artysty, ale też odpowiedź na trend powrotu brzmień muzyki lat 80. i 90. Teledysk nagrano podczas mobilnych koncertów plenerowych, zagranych na barce oraz na dachu wycieczkowego autobusu double decker w różnych częściach Warszawy. W ciągu dwóch tygodni od premiery teledysk został odtworzony ponad 375 tysięcy razy. Dotarł do 306 tysięcy unikalnych użytkowników. Licząc również oglądalność na Facebooku, utwór ma już ponad 500 tysięcy wyświetleń.

 

To była muzyczna niespodzianka na święta dla klientów Santander Bank Polska – i nie tylko. We współpracy z Fundacją Muzyki Filmowej i Jazzowej została nagrana kolęda „Hej, w dzień Narodzenia” w jazzowej aranżacji. Nagranie obejrzało ponad 57 tysięcy osób.

Muzycy z Santander Orchestra wystąpili także wraz z Orkiestrą Tomasza Szymusia podczas wrześniowego koncertu online „Dobrze, że jesteś” – wirtualnej edycji Wodecki Twist Festiwal 2020, organizowanego rokrocznie w hołdzie dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Santander Bank Polska był partnerem tego wydarzenia. Nagranie z Festiwalu zostało wyświetlone prawie 220 tysięcy razy.

 

Akademia Santander Orchestra

Akademia Santander Orchestra 2020 objęła dwa główne działania realizowane wyłącznie online. Dzięki temu możliwe było dotarcie do liczniejszej grupy odbiorców.

Cykl wideoporad fizjoterapeutów emitowanych od maja do sierpnia 2020 roku na Facebooku Santander Orchestra

Fizjoterapeuci z warszawskiej Fizjokliniki przeprowadzili 15 spotkań online, podczas których omawiali teorię z zakresu biomechaniki ciała oraz pokazywali przykładowe ćwiczenia do wykonania w domu. Cykl był innowacyjnym w początkach pandemii sposobem zachęty do dbania o zdrowie. Wyróżniał się tym, że był prowadzony przez certyfikowanych medycznych specjalistów. Nagrania trafiły już do ponad 32 tysięcy odbiorców.

Filmy są dostępne na profilu Facebook Santander Orchestra.

Seria siedmiu podcastów edukacyjnych emitowanych na kanale YouTube Santander Bank Polska

Tematyka podcastów została dobrana tak, by zainteresować nie tylko przedstawicieli branży artystycznej, ale też świata biznesu. Zagadnieniami poruszanymi w podcastach były:

  • idea networkingu (czyli jak pielęgnować relacje i jak budować sieć kontaktów),
  • porady na temat tego, jak radzić sobie ze stresem albo jak sprawdzić, czy dziecko ma talent muzyczny,
  • prawo autorskie (o udostępnianiu i ochronie twórczości w internecie, prawa autorskie w umowach koncertowych, ochrona znaków towarowych),
  • zarządzanie finansami młodych artystów.

Do końca 2020 roku podcasty trafiły do prawie 400 tysięcy odbiorców.

Nagrania są dostępne na kanale YouTube Santander Orchestra.

Więcej o projekcie

Więcej o Santander Orchestra można przeczytać na tej stronie.