Zarządzanie

 • Euromoney Awards for Excellence 2020 w kategorii Excellence in Leadership – jako jedyny bank w Polsce otrzymaliśmy nagrodę w uznaniu za szybkość i innowacyjność rozwiązań wprowadzonych dla klientów i społeczności w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a także za odpowiednie ich dopasowanie do realnych potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych. Zostaliśmy docenieni za nasze działania dla klientów i społeczeństwa w czasie pandemii – akcję charytatywną „Podwójna moc pomagania”.

 • Global Finance’s Outstanding Crisis Leadership 2020 – wyróżnienie, które otrzymaliśmy w konkursie Global Finance.

Odpowiedzialne zarządzanie

 • Nagroda główna za najlepszy Raport Społeczny w 14. edycji konkursu „Raporty Społeczne” organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte – to nasza druga taka nagroda z rzędu.

 • Złoty Listek CSR Polityki – nagroda przyznawana instytucjom, które ze szczególnym zaangażowaniem wspierają społeczności lokalne, działają na rzecz zrównoważonego rozwoju, a także przestrzegają najwyższych norm etycznych. Nagrodę otrzymaliśmy po raz czwarty. Dodatkowo zostaliśmy wyróżnieni w kategorii inicjatyw, które mogą być inspiracją dla innych firm za wprowadzenie na polski rynek produktu – ESG-linked (Environmental, Social and Governance).

 • Drugie miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm, organizowanym przez Koźmiński Business Hub – zdobyliśmy ją zarówno w klasyfikacji branżowej, jak i generalnej.

Komunikacja i marketing

 • Srebrny Spinacz w konkursie Złote Spinacze 2020 Związek Firm Public Relations przyznał nam nagrodę za kampanię „Szczepionka na dezinformację”.

Produkt i obsługa klienta

 • Dziewięć statuetek Instytucji Roku 2020 – w konkursie firmy Mojebankowanie.pl dostaliśmy łącznie 9 statuetek w głównej kategorii Najlepszy bank w Polsce oraz w kategoriach: Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych, Najlepsza obsługa w placówce, Najlepsza obsługa hipoteczna, Najlepszy bank dla firm, Najlepszy zdalny proces otwarcia konta, Społeczny wymiar biznesu, Osobowość roku, Najlepsze biuro prasowe.

 • Nagrody w rankingu Złoty Bankier – drugie miejsce w głównej kategorii Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi i pierwsze miejsce w kategoriach produktowych za konto osobiste. To nasz trzeci raz w czołówce tego rankingu.

 • Trzy drugie miejsca dla naszych ekonomistów – Parkiet Gazeta Giełdy przyznał naszemu Departamentowi Analiz Ekonomicznych drugie miejsce w rankingu prognoz dla polskiej gospodarki w 2019 r. Nasi ekonomiści zajęli drugie miejsce w konkursie prognoz gospodarczych Focus Economics oraz drugie miejsce w konkursie prognoz walutowych dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej agencji Reuters.

Pracownicy

 • Wyróżnienie tygodnika „Wprost” otrzymaliśmy w rankingu najlepszych pracodawców w dobie kryzysu.

 • Tytuł Top Employer 2020 otrzymaliśmy za tworzenie przyjaznych warunków pracy, dbałość o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji, a także za ciągłe doskonalenie praktyk związanych z zatrudnianiem i budowaniem doświadczenia pracownika.

 • Złoty Lider Zdrowego Biznesu – tytuł, który otrzymaliśmy za „niezwykle ciekawe i nietypowe inicjatywy prozdrowotne” w ramach programu „BeHealthy”, podkreślający nasze podejście, zgodnie z którym „zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są niezwykle ważne w realizacji celów rozwojowych firmy”.

Społeczne

 • Nagroda Internautów w rankingu Złoty Bankier zwyciężyliśmy w kategorii Bank wrażliwy społecznie z projektem skierowanym do seniorów.

 • Nagroda w konkursie Instytucja Roku 2020 – wyróżnienie otrzymaliśmy w kategorii Społeczny wymiar biznesu za projekt Wolontariat jaki chcesz.