Pomoc społecznościom

Wspólnymi siłami Fundacji Santander, Banku i naszych klientów w kwietniu 2020 roku zorganizowaliśmy akcję charytatywną ,,#Podwójnamocpomagania'', która wsparła polskie szpitale. Jej celem było zebranie środków na, niezbędny podczas pandemii COVID-19, sprzęt medyczny i odzież ochronną.

Zbiórkę zainaugurowaliśmy przekazaniem kwoty 2 mln złotych, a następnie podwajaliśmy każdą wpłaconą złotówkę. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów i innych darczyńców, a także pracowników Banku, zebraliśmy ponad 3 mln złotych, które trafiły do ponad 20 szpitali w całej Polsce i zostały przeznaczone na zakup m.in. maseczek, kombinezonów, respiratorów, pomp tlenowych i innego sprzętu, niezbędnego do ratowania zdrowia i życia pacjentów.

Szyjemy maseczki z Fundacją Santander

Dodatkowo nasi wolontariusze w całej Polsce od marca do maja 2020 roku szyli maseczki, które sukcesywnie przekazywaliśmy do szpitali i placówek medycznych oraz do pracowników oddziałów banku mających bezpośredni kontakt z klientami. Ponadto Fundacja kupiła 2 pralkosuszarki, które przekazała ratownikom medycznym w Radzionkowie i Krotoszynie. Akcja objęła zasięgiem 65 lokalizacji w całej Polsce.

 • 2 mln zł

  Kwota, którą przekazaliśmy na start

 • ~3,1 mln zł

  Kwota, którą zebraliśmy na specjalnie utworzonym koncie

 • 100

  Średnia kwota wpłat na rzecz akcji

 • 20 tys. zł

  Rekordowa jednorazowa wpłata od darczyńcy

 • >5 mln zł

  Łączna kwota pomocy otrzymanej przez szpitale

 • >15 tys.

  osób dołączyło do zbiórki

 • 23

  szpitale otrzymały pomoc ze zbiórki

 • >13 tys.

  maseczek uszyli nasi wolontariusze

Korki TV

Fundacja Santander była partnerem i wsparła finansowo program edukacyjny, który pomagał maturzystom w nauce podczas pandemii. Lekcje matematyki, języka polskiego, biologii, chemii, historii i języka angielskiego zostały przygotowane przez zespół nauczycieli-pasjonatów zgodnie z obowiązującą podstawą programową i wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wyemitował je kanał telewizji Metro.